Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko muita aviopareja, jotka asuvat osittain yhdessä?

Vierailija
08.10.2021 |

Meillä on päädytty ratkaisuun, jossa itse asun osittain toisella paikkakunnalla ja mies on jäänyt vanhalle paikkakunnalle kokonaan. Toimii loistavasti ja tulee suorastaan ikävä, kun ollaan viikkojakin yhteen putkeen erossa. On mukavaa kun saa kokea uuden paikkakunnan viehätyksen ja tulee vaihtelua elämään. Lapsia ei ole mukana kuvioissa, joten onnistuu hyvin.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
08.10.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, ollaan naimisissa, mutta kaksi eri asuntoa. Tämä siksi, että minun tyttöni asuvat vielä parisen vuotta kanssani, ovat nyt siis lukiolaisia. Kohta he lähtevät opiskelemaan ja muuttavat omilleen, ja silloin ostamme mieheni kanssa yhteisen asunnon. Mieheni on suurimman osan ajastaan kyllä täällä meillä, ja omalla asunnollaan noin 1-2 yötä viikossa riippuen hänen työjutuistaan. Mieheni ja tyttäreni tulevat kyllä hyvin toimeen, mutta ehkä hänen on hyvä välillä päästä hengähtämään täältä kolmen naisen huushollista 😁. Näin menemme vielä siis 2-3 vuotta.

Vierailija
2/2 |
09.10.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mieheni lähtee sunnuntai-iltaisin kahdeksan aikaan Helsinkiin, jossa tekee ma-ti-ke töitä ja tulee keskiviikkona illalla myöhään kotiin. Tekee to-pe meiltä käsin etätöitä mutta vain sen ajan kun lapset ovat koulussa. Minä teen 6 tunnin päivää maanataista perjantaihin, mutta to-pe myös toista työtä heti päivätyöni jälkeen. Meillä on aina viikonloput vapaat, ja viikolla kotona on aina jompikumpi kun lapset lähtevät kouluun aamuisin, ja kun he tulevat koulusta. Toimii ja on hyvin kiireetöntä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kaksi kuusi