Pohjolan Juustola Kotimainen Tunturi 15 %
Ostettu Real Parkin Lidilissä 5.10., tuotteessa päivämäärä 1.1.-22. Juusto oli homeessa. Vein liikkeeseen takaisin samana päivänä. Voi, voi, haluatko rahat vai uuden tilalle. Tätä varten ajoin 7 km edestakaisin, aikaa noin puoli tuntia. Liikkeen pomolla ei ollut tietoa reklamaatiota, eikä ostajan vaivannäöstä. Lähdin uusi jo maksettu juusto kotiin. Onko tämä foorumi se paikka mihin voi antaa palautetta.
Kommentit (7)
Kiitos palautteestasi!
Joskus tuotteen pakkaus saattaa rikkoutua ja tuote pilaantuu ennen aikojaan. Tämä on täysin normaalia ja luonnollista. Tarkistin asiakaspalvelutilanteen valvontakameroista ja rouva näytti sen verran tuhdilta, että jatkossa suosittelisin ostamaan Pohjolan Juustolan 7% juustoa, jotta omaiset saavat aikoinaan arkun kannen kiinni.
Lisäksi muistuttaisin, että olemme LIDL, emme NASA, joten virheitä saattaa tapahtua.
Joten haistappa kuule pitkäpaska!
Lidl 24/7 Asiakaspalvelu
Vain Lidl myy noita Pohjolan Juuston tuotteita.
Ja kyseessä on varmaan Lidlin oma moka. Tuotteita ei säilytetä tarpeeksi viileissä hyllyissä.
Silläkihän säästää melkoitsesti, sillä mitä lämpimämpänä pakasteita ja kylmä ja viileää tilaa tarvitsevat tuotteet säilytetään, sitä vähemmän kuluu sähköä.
Jostainhan se halpa hinta tuotteille revitään.
Vierailija kirjoitti:
Vain Lidl myy noita Pohjolan Juuston tuotteita.
Ja kyseessä on varmaan Lidlin oma moka. Tuotteita ei säilytetä tarpeeksi viileissä hyllyissä.Silläkihän säästää melkoitsesti, sillä mitä lämpimämpänä pakasteita ja kylmä ja viileää tilaa tarvitsevat tuotteet säilytetään, sitä vähemmän kuluu sähköä.
Jostainhan se halpa hinta tuotteille revitään.
Voiko joku oikeasti olla näin kujalla???? Kyllä ne viranomaiset määräävät ne säilytyslämpötilat, ei kauppa niissä voi sooloilla.
Valion juustoissa ei ole ollut home ongelmia.
Käymme aina ja vain Lidl myymälöissä. Halvimmat hinnat ja aina on ollut priimaa tavaraa. Semmoiset ihmiset morkkaavat kyseistä kauppaketjua, jotka eivät asu lähelläkään. Otan osaa.
Tuollaisia ne Lidlin tuotteet ovat.
Aina kolmosluokkaa, vaikka pitäs olla vielä myyntikunnossa.
Juuri tämän takia en koskaan asioi Lidlissä, vaikka olenkin matalapalkka-alan työntekijä.