Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi meidän koko ajan kerrotaan olevan niin etuoikeutettuja kun ihan jo kartasta voi katsoa ettei se ole totta?

Vierailija
25.09.2021 |

Paikka kaukana kaikesta jossa on kylmää ja pimeää. Ei paljon banaani kasva ja ikkunasta näkyy pelkkää pusikkoa. Turistit ihmettelee Ilta sanomissa että ne harvat ihmiset jotka täällä nyt yleensä asuu asuvat täällä varmaan kun täällä ei kovasti tarvinnut tapella elintilasta ja maisematkin on tylsiä.

Se tarkoittaa sitä että on paikka jonne kukaan muu ei halua kuin sosiaaliturvalla ja kartasta näkee kuinka sivussakin. Vasta nyt valkoisen miehen teknologia saanut asuinkelpoiseksi.

Ei yhtään puumaa metsässä ja peuratkin Amerikasta tuotuja. Oikeasti Suomi ei houkuttele turisteja kuin jotain kiinalaisia katsomaan revontulia joilla ei ole varsinaisesti mitään Suomen kanssa tekemistä

Olen itse asunut Kaliforniassa ja hyvin tiedän että siellä on noin maisemien puolesta kovastikin eri tavalla potentiaalia. Ei ole pimeää ja kylmää ja maisematkin kauniita. Kun joku White girl taas menee hukkaan niin sielläkin on ihan vaan piruuttaa parempia maisemia takana kuin meillä. Meillä on pusikkoa.

Kongossa ei tarvi paitaa sukkaa ja vähän sama taitaa olla Somaliassa. Siellä on lähinnä kiva käydä lomalla.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan kuusi