Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Osa-aika looserityöt vain pahentavat kansamme alkoholismia!!!

Lopettakaa koko leikki
11.08.2021 |

olaan muka töissä 4 t päivässä ja eräskin kaverini on osa aika työssä 3 kertaa viikossa ja saa sen 700 e käteen rahaa eli 200 e enempi kuin työtön. Sitten jo kun keskiviikko on tehty alkaa taas kaljanjuominen ja on kännissä taas sunnuntai iltaan. Torstaina ja perjantaina hän ehtii vielä pienessä pierussa hakea ruokajonosta viikon ruoat.
Jos olisi ihan oikeeta työtä 7 -8 t päivässä niin ei olisi voimia eikä aikaa ryypätä mutta nämä osa-aikatyöt juuuri tekevät alkoholistiksi! on liikaa aikaa jolloin alkaa alko maistumaan!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
11.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

näin se on, eikä niissä osa-aikaduuneissa oikein tehdä mitään, eikä rasiteta "heikkoja ihmisiä", ei siis pääse hiki virtaamaan eikä työn makuun. Ei kukaan jaksa ryypätä kun tekee 8 tuntia raskasta duunia päivät

Vierailija
2/3 |
11.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

näin mullekin kävi kun sain vuoden sijaisuuden opettajaksi, eihän siinä mitään tehty. katselin vaan kun 5 luokkalaiset teki tehtäviä ja päivä meni siinä 5-6 tunnissa ohi, alkoi kalja maistumaan urheilujenkin jälkeen . pari vuotta ja määrät oli jo hirveet, kun ei ollut oikeaa miesten työtä semmoinen lönniminen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
11.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

urheilukin tekee alkoholistiksi. itse urheilun paljon nuorena ja sitten kun piti hakea mielihyvän tunne muualta oli se alkoholi ja alkoholisoiduin