Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vi tun laihdutus, kun se ei onnistu

Vierailija
09.08.2021 |

Piti aloittaa tänään kevyempi elämä. No mitä tein... Vedin ison lautasellisen spagettia ja kastiketta, söin kolme tiikerikakun palaa, nautiskelin jäätelöauton jäätelöstä, tein mansikkarahka, jota meni kaksi kupillista...

Ei tämä oo enää todellista...
Huomenna uusi alku :(

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
09.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei sitä tiedä, jos vittusi vaikka laihtuu.

Vierailija
2/8 |
09.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pakottiko joku mättämään?

Jos elämänhallinta on noin hukassa, niin anna maksukortit yms jollekin luotetulle henkilölle joka käy puolestasi kaupassa. Saat vain terveellistä ruokaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
09.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itellä se tahtoo olls tuo kalja se ongelma. Mutta kun se on niin hyvää!

Vierailija
4/8 |
09.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä taon vaan rahaa, kun se on vaan niin kivaa. Vaikka kuinka yritän tienata vähemmän, niin ei vaan onnistu. Onneksi rahalla saa ja hevosella pääsee ja rahalla saa niitä heppojakin.

Vierailija
5/8 |
09.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen pahoillani ap, ymmärrän miten vaikeaa se on. Olen ennen ollut syömishäiriöinen, parantumisvaiheessa lihoin melko paljon mutta olen silti normaalipainoinen vielä. Nyt pitäisi laihduttaa ne oikeasti ”ylimääräiset” pois, ei yhtään enempää… puhutaan siis n. 5-7 kilosta. Ne ei vaan lähde! Tänään piti olla hyvä päivä syömisten suhteen, mutta kotiin tullessa söin spgettipäivällisen lisäksi leivän päällisineen, mehujään, puolikkaan pähkinäsuklaalevyn sekä vaniljarahkaa ja mansikoita. Vielä tekisi mieli jotakin iltapalaksi, pakasteessa on vielä jäätelöpuikkoja.

Tehdään sopimus, että nyt illalla suunnitellaan huomisen syömiset, ja niistä ei poiketa piiruakaan? Ja huomenna illalla tehdään seuraavalle päivälle ruokasuunnitelmat. Ja niin edelleen.

Voin aloittaa. Huomenna syön 30g muroja ja 1,5 dl maitoa aamupalaksi. Välipalaksi teetä. Lounaaksi puuroa, maapähkinävoita ja marjoja. Välipalaksi jugurttipikari. Päivälliseksi syön jonkin kaupan valmisruuan ja ehkä jälkkäriksi mehujään. Kai se riittää, muttei ole liikaa?

Vierailija
6/8 |
09.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mene nukkumaan. Olet trollannut taas koko päivän täällä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
09.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taasko sä.

Eikö ne kymmenen sivua aiempaa ketjua riittänyt?

Vierailija
8/8 |
09.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

No mut, pitää muistaa et sun pitäis syödä tyyliin 20-kertainen määrä noita herkkuja että oikeesti saisit nimenomaan lisää rasvaa kehoos. Itse en ole ikinä jättänyt herkkuja kokonaan pois laihduttaessani, koska tiedän et niin tekemällä just sorrun ahmimiseen jos pääsen vaikka johonkin makeaan käsiksi yhtäkkiä. Kohtuudella voi herkutella vaikka joka päivä kunhan muistaa pitää selkeät rajat.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä kaksi