Ihanaa, kun on kylmä
Kommentit (10)
Täällä pilvistä lämpö +17 tuuli 5 m/s.
Tuli jo tunne että laitettava pieni tuli takkaan. Vanha puutalo.
Ihan kiva että viileni edes hetkeksi. Turku.
Minäkin palelin tänään aamulla, mutta voi luoja, miten nautin siitä! Miten mahtavaa oli palella! :D :D
Ei väsymystä, ei heikotusta, ei raskasta eikä tokkuraista oloa, ei pahoinvointia, ei ylipäätään minkäänlaista tukaluutta. Aivan ihanaa.
Helteet tulee takaisin joo, mutta kyllä ne jaksaa, kun tietää että syksy lähenee lähenemistään. :) Ja kyllähän tämä muutaman päivän viileys auttaa jaksamaan myös.
Mä NAUTIN, kun voin taas mennä ulos puuhailemaan.
Nikkaroin kaikenlaista, jätekatosta, pientä puuliiteriä. Jäivät kesken helteiden alettua.
Paarmat ja liian kuuma sää ei houkutellut.
Ei yhtään inspiraatiota tai intoa tehdä mitään ulkona.
Sisällä sain sentään tuunattua tylsiä paitoja kivemmiksi😊
Olihan se kivaa kun vähän aikaa tarkeni jopa shortseissa. Ei se auta kun pakko palata suomen normaaliin. Paljon vaatteita päälle ettei palellu kun pitää käydä kaupassa. Huoh edes kotiinkuljetusta ei ole näissä paikallisissa kaupoissa.
Spagettihirviölle kiitos että saa olla työttömänä. Ne aamut pakkasessa auton ikkunaa raapien oli piip, piip, piip vettiä. Edessä of korsetti hel.
Nyt silleen siedettävää kun otan näitä kaupoista saatavia turrukkeita joita myydään tölkeissä.
Toivottavasti lämpenisi edes vielä pariksi viikoksi.
Ei vielä ole viilentynyt riittävästi. 27 astetta sisällä yhä.
Minäkin pyöräilin tänään taas töihin pitkästä aikaa, kun helteillä se oli vaan yksinkertaisesti mahdotonta kidutusta. Ja mukavaa, kun sai vihdoin nukuttua kunnolla. :)
Kamalaa. Onneksi pian taas lämpenee.