Rumentuminen lyhyen ajan sisällä
Olen kummastellut, että olin vielä 20-23 vuotiaana ihan hyvännäköinen nuori mies, mutta nykyään, pari vuotta myöhemmin, kasvoista on jotenkin hävinnyt "hehku" ja naama jotenkin valahtanut. Naisiltakaan ei juuri enää tule huomiota. Voiko rupsahtaminen oikeasti tapahtua näin nopeasti :(
Kommentit (8)
Pahuus näkyy ulospäin. Lopeta naisten raiskaamisen katsominen.
Oletko lihonut tai jojoillut painon kanssa?
Vierailija kirjoitti:
Oletko lihonut tai jojoillut painon kanssa?
En tietääkseni
Ei sinun iässäsi vielä mitään rupsahtamista eikä rumentumista voi tapahtua. Oletko vain liian kriittinen itseäsi kohtaan? Äläkä tuijottele sitä peiliä jatkuvasti. Leuka pystyyn ja ulos nauttimaan kesästä!
Elämäntavat?
Minulle tuo alkoi tapahtumaan vasta joskus 35v iän jälkeen.
Siinä iässä olin parhaimmillani, sain jopa parilta naiselta huomiota (reippaasti nuoremmilta, 21-24v, pyysivät treffeille kun pitivät <30v ikäisenä).
Nuorena olin epämiehekäs ja nörttimäinen, täysi nolla. Nyt olen ruma enkä edes nuori, eli täysi nolla taas.
Elämäntavat on yksi, baarielämä ja alkoholi kuluttaa yllättävän nopeasti jos on huono tuuri.
Toinen on sitten että olet alkanut jostain syystä liian kriittiseksi itseäsi kohtaan ja se aiheuttaa kierteen jonka kuvailet. Liika kriittisyys > huono itsetunto > heijastuu ulospäin niin että siksi et saa niitä katseita TAI liioittelet niiden puutetta.
Jos on kyse elämäntavoista, tee korjausliike ja keskity kaikkeen kivaan ja iloon elämässä. Unohda liika kriittisyys ulkonäköäsi kohtaan joka tapauksessa. Nauti nuoruudestasi, olet hyvä ja ihana.
Usko pois, vanhempi täti tietää. :)
Kokemuksia? Neuvoja?