Huomenta, mitä kuuluu keskiviikkoosi?
Lomapäivä nro3 menossa 6vkon lomasta ja ai että rakastan näitä rauhallisia, kiireettömiä ja leppoisia aamuja 😍. Istun tässä kotiterassilla linnunlaulua kuunnellen, paras paikka saada silmät auki, kohta tummapaahtoista kahvia ja aamupalaa nassuun.
Ihanaa, kun avaa aamulla silmät eikä tarvitse pompata heti pystyyn, kuunnella vain hiljaisuutta ja venytellä siinä punkan pohjalla kaikessa rauhassa.
Vielä kun sää viilenisi niin sanoisin aamen ja kiitos.
🙂🌼🌺
Kommentit (8)
Kolmas lomaviikko menossa, vielä ensi viikko lomaa. Mikäs tässä.
Parasta tänään se, että meille tuli ilmalämpöpumpun asentaja. Nyt loppuu tämä kuumuudessa kärvistely 💪🏻
Kiva lukea positiivista aloitustasi.
Minua harmittaa kun taas päädyin tänne koneelle sen sijaan, että alkaisin tehdä itselleni tärkeitä asioita. En vaan saa mitään aikaiseksi enää tässä kuumuudessa muuta kuin istun tyhmänä koneella.
Tässä siis istun ja näen miten törkeästi nuo ikkunani on pesty ja se harmittaa ihan hirveästi. Tein asiasta jonkun aloituksen, mutta omituisia vastauksia tuli. Parempi olisi ollut että kukaan ei olis kommentoinut yhtään mitään. Nyt täällä näkee, että tämä helle saa ihmiset tosi ärtyneiksi. Istuisivatpa kaikki rantalaiturilla ja nauttisivat jostain vähän viileämmästä ilmasta.
Me taas odotellaan taloyhtiön hallituksen kommenttia ilmalämpöpumppu asiaan, korkeimman oikeuden esimerkkitapauksen nojallahan heillä ei olisi asiaa syytä kieltää, mutta panttaavatpa vain kuittausta eli asia ei etene mihinkään.
Vituttaa niin että puren veren maku suussani kieltäni, meillä on sisälämpö ollut nyt nm5vkon ajan +27/+31 välillä koko ajan, olen katatoonisessa tuskan tilassa koko ajan, menee päivät aivan hukkaan näin.
pyykkipäivä