Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tampereella huomenna 4 ja 9 v lasten kanssa,

Vierailija
10.08.2009 |

mitä voisimme tehdä? Särkänniemi käyty jo. Ja Ice age katsottiin myös. Mitä muuta??

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
10.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin Muumilaakso voisi olla kiva. Isompaakin voi ainakin salaa kiinnostaa ne hienot pienoismallit ja maisemat. Lisäksi samoissa tiloissa sellainen kivinäyttely, jossa erilaisia kiviä, mineraaleja, fossiileita ym.



Vakoilumuseo voisi kiinnostaa taas isompaa, pienelle ei ehkä vielä oikein aukea.



Pikku Kakkosen puistossa tekemistä pienemmälle ja ehkä vähäksi aikaa myös isommalle siellä isompien päässä. Siinä lähellä kiva Vohvelikahvila.



Pyynikin näkötorni ja hienot harju- ja järvimaisemat, kuuluisat munkkikahvit kahvilassa.



Viikinsaaren risteily Laukontorilta, n. puoli tuntia suuntaansa, saaressa on leikkipuisto, uimarantoja, luontopolku, pelejä, ratsastusta ym. toimintaa (tai on ainakin kesäaikaan, voi olla, että osa toiminnasta jo loppunut syksyksi).



Shoppailua, esim. Hämeenkadulla lelukauppa Nukkela, jossa harvinaisempia leluja myytävänä, toki kaikkea peruskamaakin. Kaikenlaisia erikoisliikkeitä toki myös löytyy esim. eri harrastuksiin, näitä kantsii hakea etukäteen vaikka netistä, vähän hankala löytää harhailemalla. Esim. pienoismallit, tanssi, eri urheilulajit...Koskikeskus tietysti sellainen perusostoskeskus, jossa löytyy vähän kaikenlaista mutta ei oikein mitään spesiaalia, jotain vaateputiikkeja yläkerroksessa. Paljon myös ruokapaikkoja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kuusi viisi