Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Villiintynyt mökkipiha, oletko saanut kuntoon?

Vierailija
05.06.2021 |

Harkitsemme mökin hankintaa. Kyseessä on vanha ja joitain vuosia käyttämättä ollut mökki (peruslämmöt pidetty). Itse mökki on hyvässä kunnossa, mutta piha täysin villiintynyt ja tontti suuri. Joskus piha on kukoistanut ja vielä löytyy vanhoja perennoja, omppupuuta ja marjapensasta. Mutta kaikki on heinittynyt kulkureittejä myöten ja täynnä rikkaruohoja yms.

Oletko lähtenyt tähän leikkiin? Miten meni, missä ajassa sait pihasta ihanan ja onko se pysynyt sellaisena?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
05.06.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muutama vuosi mennyt ja pikkuhiljaa olemme raivanneet mökkipihaa. Paljon tekemistä vielä, mutta piha-alue saatu siistiksi karsimalla vesakkoa yms. Loputon työsarka, jos käsipelillä tekee, ja aikaakaan ei aina ole. Mutta jos ajattelee, että ei ole aikarajaa, niin mikäs sen mukavampaa puuhaa, tulee kuntoiltua ja ulkoiltua siinä samalla.

Vierailija
2/3 |
05.06.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos omat taidot epäilyttää, niin ainahan homman voi teettää ulkopuolisellakin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
05.06.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Heinät ei ole ongelma. Ruohonleikkurilla vain kovaa leikkuuta ja siimatrimmeri heilumaan. Raivaussahaa jos pajuja tai muita varpuja.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kahdeksan neljä