Mitä teillä on tänään aamiaisena?
Kommentit (43)
Kaurapuuroa, rahkaa, puolukoita ja kahvia
Tattaripuuro chiasiemenillä, hamppurouheella ja Marja jauheella maitoon tehtynä. 4kpl parapähkinää. 2 rkl kylmäpuristettu hamppuöljyä. Kahvia.
Teetä
Paahtoleipää
Banaani
Salaattia paahtoleivän päällä
Kromi ja dv vitamiini ravintolisät
Kaviaaria ja hanhenmaksaa. Terkuin Sanna
Kaurapuuroa. Puolenkilon paketti kun maksaa vain 0,95€ ja siitä syön viikon. Nettotulot kun on meillä vain 1500 € ja siitä kun maksaa vuokran, muun ruuan ja sähkölaskun, niin ei jää paljon muuhun kulutukseen. Vaatteet kirpputoreilta. 300€ tulolisä olisi meille lottovoitto.
Kaurapuuro ja kahvi, kuten eilen ja toissapäivänä ja jne.
Kaurapuuroa marjakeitolla. Lasillinen c-vitamiiniporejuomaa.
Kohta kakkosaamupalaksi uunissa käynyt leipä, johon päälle juustoa ja mukillinen teetä.
Vierailija kirjoitti:
Kaviaaria ja hanhenmaksaa. Terkuin Sanna
Taas kerran joku luulee olevansa hauska.
Sama kuin aina. Lautasellinen kaurapuuroa, jossa seassa maapähkinävoita, mansi- ja mustikoita sekä hedelmänmakuista proteiinijauhetta. Paloittelin vielä nektariinin sekaan, kun oli menossa ylikypsäksi.
Vierailija kirjoitti:
Kaviaaria ja hanhenmaksaa. Terkuin Sanna
Taas kerran joku luulee olevansa hauska.
Ihanaa Viipurilaisen leipomon kauraleipää, tomaatti, kurkku, kahvi tänään.
Usein myös kaurapuuro pakastemarjoilla tai luonnonjugurtti, marjat, mysli, auringonkukansiemen...
Ruisleipää kylmäsavulohella, salaatilla ja tomaatilla, viinirypäleitä ja vesimelonka, kahvia ja vettä.
Meillä Kesärannassa saatiin juuri uunituoretta patonkia Pariisin parhaalta leipomolta, päälle jonkin verran lisukkeita mm tuoretta italialaista tomaattia (suoraan Italiasta), Parman kinkkua ja mozzarella juustoa, balsamicoa ja valkosipulilla sekä vihersipulilla maustettua voisulaa levitteenä. Espressoa kyytipoikana, puolisolla lattea versio ja lapsella kaakao.