Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Muotoilevat alusvaatteet!!

Vierailija
09.08.2009 |

Eilen aloitin aiheen, ettei päälleni mahdu juhlamekko. Ei ole paljosta kiinni ja ehdin muutaman kilon laihtua ennen juhlia (3 viikkoa aikaa), mutta minua kiinnostaa vastaisen varalle ja ihan sinne juhlamekon allekin muotoilevat alusvaatteet. Haluaisin kuitenkin, että se olisi suht kaunis se alusmekko esim. ettei tule mitään erotiikantappajafiilistä.



Minkä merkkisiä näitä on, mitä suosittelette ja mistä lähden etsimään? Mitä maksaa?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
10.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

että jos se on kaunis niin se ei pysy päällä kunnolla.

mulla on semmoinen body-mallinen (n. 60e sokoksesta).

Se ei niinkään "laihduta" vaan estää läskejä höllymästä.

Olkaimetonta sen kanssa ei voi pitää ja itseä harmittää se, että liivikupit on hyvin pehmeät ja toppaamattomat. Läski ja pienitissinen kun olen... Pidän tavallisesti aina topattuja liivejä (myös siksi ettei nännit näy paidan läpi).

Mutta siihenkin olen keksinyt ratkaisun... Ne silikoonilätkät!

Vierailija
2/4 |
10.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan turha toivo. Muotoilevuus edellyttää että ne ovat napakkaa materiaalia eiväkä mitään pitsihörhelöä. Sellaiset ovat ihan erikseen. Sinun on nyt vain päätettävä kumpaa haluat.



Muotoilevia löytyy nykyään ihan joka sokokselta, Stockmannilta yms. Merkkejä esim. Flexees.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
10.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hankin kerran tiukan pikkumustani alle kunnollisen muotoilevan alusasun Lindexiltä. Vaatteessa on puoleen reiteen ulottuvat lahkeet ja rintojen alle ylettyvä vyötärö. Siis käytännössä korkeavyötäröisten pyöräiyhousujen näköinen vaate. Litistää vatsamakkarat erittäin tehokkaasti ja saa pepusta kauniin mallisen. Ei näy mitään alushousujen saumoja mekon läpi. Tämä oli erittäin hyvä ostos ainakin minulle kun halusin kätkeä raskauden jäljiltä löllöttävän mahan vaikka olen muuten laiha. Ostin omani alle kympillä alennusmyynnistä (-70%) kun oli vissiin aika harvinainen koko (34).



Vierailija
4/4 |
10.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Haepa korsetti, jonka voit kiristää niin tiukalle kuin haluat. Niitä löytyy poven peittävää ja matlampaa mallia. Oma täyskorsetti maksoi 200 €, mutta on kyllä nätti. Eikä tule rotiikantappajafiilistä.