Lue keskustelun säännöt.
Millainen BB-asukas olisit? Inhokki vai suosikki?
21.05.2021 |
Olen joskus miettinyt, että olisi hauska mennä BB-taloon ja nähdä, millainen on paineen alla.
Luulen, että päätyisin inhokkiasukkaaksi, sillä yleensä jaan ihmisten mielipiteet. Aluksi olisin ystävällinen kaikkien kaveri, mutta muutamassa päivässä ihmiset alkaisivat ärsyttää ja alkaisin kärttyilemään ja määräämään. Lisäksi tykkään juoruta ja spekuloida, siis seläntakana analysoisin muita.
Mulla on myös auktoriteettiongelma, joten Big Brotherin ohjeet alkaisi pian ärsyttää. En juo, enkä jaksa humalaisia, joten bileet jättäisin väliin ja vaatisin nukkumisrauhaa.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Oon meinannu tehä samanlaisen alotuksen :D
No, olisin se hiljainen, ahdistunut hissukka, joka alkoholia riittävästi (paljon) saatuaan mukautuu sosiaalisemmaksi. Jos en saisi alkoholia, ihmiset eivät todellakaan tykkäisi minusta, enkä minä kestäisi olla siellä. Jos vapautuisin, luulen, että minusta saatettaisiin tykätäkin, mutta jäisin kuitenkin automaattisesti supliikimpien ja karismaattisempien, puheliaiden ja hauskojeb jalkoihin.