LAIHDUTUSKETJU!
Aloitan sitten uuden ketjun.
Keskustellaan laihduttamisesta.
Oletko laihiksella? Miten sujuu ja mikä on metodisi?
Kommentit (6)
Oletteko kuulleet tuorejuustosta? Muuttaa suoliston bakteerikantaa. En ole itse kokeillut kun ei ole tarvetta laihduttaa. Kuulin kehuttavan.
Vierailija kirjoitti:
Oletteko kuulleet tuorejuustosta? Muuttaa suoliston bakteerikantaa. En ole itse kokeillut kun ei ole tarvetta laihduttaa. Kuulin kehuttavan.
En oo kyllä kuullut.
Miten paino on pudonnut? Haluan tällä ketjulla motivaatiota. Vinkkejä.. mitä vaan, joka auttaa pysymään aisoissa ja herkuttelematta.
Minä aloitan joka päivä laihiksen ja uuden elämän. Sitten työpäivän jälkeen raahaudun rättiväsyneenä ja nälkää nähden kauppaan ja ostan litran jäätelöä jonka kauhon naamaani yhdellä kertaa. Sitten seuraa vitutus ja seuraavana aamuna kaikki alkaa taas alusta.
Mua auttaa se kun syö riittävästi kasviksia. Runsaasti vaan joka aterialle niin ei mahdu niin paljon normaalia ruokaa. Tää on lähinnä painonhallintakeino, ei niinkään riitä välttämättä yksin laihduttamaan.
Minulla vuosien jojoilun jälkeen auttoi säännöllisen salilla treenaamisen aloittaminen. Jotenkin se auttaa syömään oikein ja estää herkuttelua. Kahden vuoden jälkeen alkoi tuntua, että saan oikeastaan syödä, mitä haluan, eikä paino siitä huolimatta nouse.