Kuinka pienen lapsen olette vieneet laivaristeilylle?
Kommentit (11)
Ihan oli yhdeksän kuukautine vauva mukana, kun matkustimme Ruotsiin sukulaisvierululle laivalla Tukholmaan.
Ei ollut mitään ongelmia.
Nyt korona aikana en veisi lapsia, vaikka kävijöitä on vähän, niin lapsi ei osaa pitää turvaväliä ja laivojen hygienia on yleensä aika huono, pelkkää norovirusta edes saada torjuttua.
Menimme Tuhkolmaan 8kk ikäisen vauvan kanssa. Viihtyi hyvin, vaunut oli mukana.
En ole vienyt, mutta olen itse ollut kolmikuisena ensimmäistä kertaa risteilyllä. Vanhemmat halusivat käydä näyttämässä vauvaa Ruotsin-sukulaisille.
Olette kunnollisten matkustajien riesa o
Ja INHON kohde! 🖕🏿
4 vk. Asuimme Ruotsissa ja pitihän sitä ihmettä käydä näyttämässä suvulle.
Taaperosta lähtien. Syödään hyvin, mennään nukkumaan ajoissa ja aamulla kirkkain silmin katsomaan Tukholmaa/ajetaan eteenpäin kohti Tanskaa. Kuutosen kaltaisten k-päiden riesana emme varmasti ole, koska emme notku baarissa lainkaan.
5kk ikäinen, isommat oli 14 ja 16v. Hyvin meni reissu.
Alle kaksivuotiaana oli reittimatkalla. Risteilyllä oltiin kun nuorempi oli kolme tms. Kaverilla nuorempi oli vielä vaunuissa tällä reissulla. Lasten kanssa ollaan siellä pallomeren reunalla, eikä istuta buffassa montaa tuntia. Erilaista, mutta ihan kiva irtiotto arkeen kuitenkin.