Kysymys miehille?
Jos mieluiten vietät vapaa-aikasi harrastustesi, kavereittesi tai itsekseen puuhailun merkeissä, miksi haluat kuitenkin parisuhteen/perheen?
Kommentit (6)
Fyysinen kontakti. Mukava olla lähellä, halia, koskettaa.
Henkinen läheisyys, joka ei ole niinkään mahdollista (mies)kavereiden kanssa.
Tietystihän viettäisin vapaa-aikaa puolison kanssa, jos olisi yhteisiä kiinnostuksen kohteita. Kaikkea vapaa-aikaa ei kuitenkaan yhdessä tarvi viettää, saa sitä muutakin elämää olla, ja turha sitä on toista raahata jatkuvasti tekemään hommia, joista eivät tykkää, jos löytyy kavereita joidenka kanssa voi samat hommat tehdä.
Nainen haluaa omistaa sen vähän vapaa-ajankin tai ainakin loukkaantuu ellei mies halua olla sitä naisen kanssa? Luinko oikein?
Minäkin luulin olevani yksin viihtyvää erakkotyyppiä, mutta kyllä se kummasti muuttui kun törmäsin naiseen joka kolahti. Ne omat jutut väistyi ja halusinkin viettää enemmän aikaa naisen kanssa.
Uskoisin, että sekä naisille, että miehille ovat omat harrastukset rakkaita. Eikä niissä aina kaivata sitä kumppanin läsnäoloa. Liika on sitten liikaa ja elämäntilanteet vaihtelevat perheissä.
Itse kaipaan edelleen sitä tuttua olkapäätä vieressäni parisängyssäni, jonka toinen puoli on ollut tyhjänä jo jonkun aikaa. Aina ei voi voittaa.
Saa nähdä mitä tästä tuumataan? Mulle eräs nainen oli vähän kuin harrastus. Viikonloput ja vapaat käytin ihan omasta halusta siihen että molemmilla olisi kivaa. Monta vuotta siihen kuului halukasta seksiä. Sitten se lopulta hyytyi niin että lähdin.
En tiedä missä tarkalleen vika. Mihinkään en ketään pakota. Sellainen ei vaan ole mun tyyli. Jokin vika se on pakko olla miehessä kun naisissa ei ole mitään vikoja.
Olisi reilua naistakin kohtaan, jos heti kättelyssä kertoo etsivänsä vain piika+seksisuhdetta.