Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hei, sinä työtön. Mitä töitä hait viimeksi ja koska?

Vierailija
01.04.2021 |

Turhaudutko jostakin syystä kotona, kun olet työtön? Onko liikaa aikaa kenties? Mitä töitä ajattelit ottaa vastaan?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
01.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

En turhaudu kotona. En muista, mitä hain ja koska. Jotain toimistotöitä joskus. Ajattelin ottaa vastaan sellaisia töitä, joihin yli viisikymppinen kelpaa. Eipä ole tärpännyt.

Vierailija
2/5 |
01.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oman alan työtä hain, mutta ikä ja pitkittynyt työttömyys eivät ole puolellani. En osaa sanoa, että jos työtä tarjottaisiin, niin millaisesta kieltäytyisin, ei näet ole tarjottu mitään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
01.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

En jaksa eikä oikeastaan  tarvitsekaan enää hakea. Olen 58-vuotias ja pääsen joka tapauksessa 6 kk velvoitetyöhön aina 500 työttömyyspäivän jälkeen. Tulot ovat hieman tippuneet työajoista mutta toimeen tullaan ja on ihanaa että ei tarvitse enää stressata oravanpyörästä. Nautin vapaudesta ja kiirettömästä elämästä.

Vierailija
4/5 |
01.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tällä viikolla hain toimistotöitä. Lähetän 2-4 hakemusta viikossa. Haastatteluun kutsutaan harvoin. Voisin ottaa mitä tahansa töitä. Nautin kyllä myös vapaa-ajastani, se ei ole ongelma. Liikun ja opiskelen avoimessa.

Vierailija
5/5 |
01.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole ikinä hakenut yhteenkään paikkaan. Olen ollut työtön 7v.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kuusi viisi