Kiusaamisesta vielä
Kun täällä kertoo asioista, joissa itseä on KIUSATTU, niin miksi jotkut tulevat kiusaamaan siihen ketjuun?
Miettikääpä, miten usein työpaikalla kiusatuksi tullut joutuu jättämään työpaikkansa. Tuskinpa he siitä enää ikinä eheytyvät. Se, jonka olisi pitänyt saada rangaistus, oli kiusaaja, mutta nämä eivät saa mitään. En sano tätä kostonhimosta, vaan siksi, että uhrille opetetaan, että satuttaminen on ok ja varmaan uhri siksi kärsiikin, että häntä on satutettu, mutta kukaan ei OIKAISE asiaa ja osoita, että haluavat uhrille hyvää ja että maailma on oikeudenmukainen.
Kommentit (3)
Totuushan on että noi on luusereita pahimmasta päästä jotka kirjoittaa jotain noin äärettömän pahaa. Heidän on tosi paha itsellään olla. Kukaan ei välitä heistä. Sen vuoksi he haluavat pahaa muillekin.
Olen erittäin pahoillani sinun äitisi käytöksestä. Hän ei nähtävästi kertakaikkiaan näe omaa huonoa käytöstään.Joka tapauksessa älä ole missään tekemisissä hänen kanssaan jos hän ei osaa olla loukkaamatta. Olen itsekin katkaissut välit siskooni tällaisen takia. Sinä et ole tehnyt mitään väärin. Hän on. Rakasta itseäsi ja pidä itsestäsi huolta. Tee kaikki mitä täytyy, jotta voit hyvin. Se on sinun oikeutesi ja velvollisuutesi.
Ehkä vielä se tästä tuli mieleeni, että mulle ois ok, jos tuollaisia esimiehiä saisi sitten yhtä julkisesti, kuin he kiusaavat, niin leimata epäkypsiksi. Mutta helposti, jos se, jota on satutettu niin tekee, niin hänet tuomitaan.
Ja se satuttaja saa rauhassa jatkaa glooria ja sädekehä päässään.
He koittavat myös esiintyä kypsinäja tehdä juurikin itkuun purskahtavasta satutetusta epäkypsän ja vaikka mitä.
Vaikka tuossa se todellisuus nähdään. He eivät ole ainakaan YHTÄÄN sen kypsempiä, kuin ne, joita satutettiin.
Ap