Kuka nuori nainen pystyy harrastamaan seksiä 55v-77v ikä miehen kanssa?
Vaikka olis rahaa tällä miehellä. Ikinä en ite pystyis vaikka saisin miljardin. No ehkä 2,5%humalassa jos ukolle laittaisi pussin päähän ja kuvittelisi siihen tilalle jonkun hyvännäköisen miehen ja miettisi samalla miten sen miljardin käyttäisi. Ehkä nämä nuoret naiset on tehny just niin.
Kommentit (17)
Ilmeisesti oikein hyvin kun niin moni mies vaihtaa viimeistään 50-vuotiaana itseään 20 vuotta nuorempaan vaimoon.
2,5prosentin humalassa olisit kuollut. Tarkoitit varmaan 2,5promillen?
Miksi maksaisin elämiseni itse, kun mies on valmis maksamaan kaiken. Lisäksi osaa vielä sänkyhommat paremmin kuin moni nuorempi.
25-vuotiaana naisen moraali viimeistään löytyy.
Raha auttaa kummasti sietämään ikäviäkin asioita. Ja 50-vuotias voi oikeasti kyllä olla vielä hyvinkin timmissä kunnossa jos on pitänyt itsestään huolta.
Vierailija kirjoitti:
25-vuotiaana naisen moraali viimeistään löytyy.
Vai löystyy?
78v kanssa onnistuu, mutta ei tosiaan 55-77, Hyi.
Vierailija kirjoitti:
25-vuotiaana naisen moraali viimeistään löytyy.
Tarkoitit varmaan, että ”löystyy” ?
T:N25
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
25-vuotiaana naisen moraali viimeistään löytyy.
Vai löystyy?
Siis löystyy :)
Jos pelkkää lisääntymiskumppania etsii, niin silloin jo biologia taitaa ohjata naaraan etsimään mahdollisimman elinvoimaista urosta, jolta saa vahvat geenit ja jälkeläiset selviytyvät hyvin. Ihmisten parinvalintaa ohjaa kuitenkin paljon monimutkaisemmat kuviot, eli jotain muuta houkuttelevaa kumppanissa pitää olla, että hänet näkee potentiaalisena parittelukumppanina. Solsidanin Fredden sanoin: kompensationsfaktor, kuten raha, asema, elämäntyyli, mitä tahansa, joka täyttää omassa elämässä jonkun tyhjiön.
Muista että kuka ties jonain päivänä sinäkin olet 55 vuotias. Ikä nyt vaan ei ole kenenkään oma valinta ja siihen ei voi vaikuttaa, joten turha elvistellä tällä jos tällä hetkellä satut olemaan parikymppinen. Kolmen kymmenen vuoden päästä tilanne sinunkin kohdallasi on 100 varmasti aivan toinen.
Pystyykö ikämies, monilla ongelmia alakerrassa silloin. Kun testot laskee mielenkiinto seksiin vähenee.
Mulla oli romanssi itseäni 20 v. vanhemman miehen kanssa. En itsekään ole ihan lapsonen vaan 40v. Hän hurmasi mut älyllä, sivistyksellä ja karismalla. Aivot on lopulta suurin sukupuolielin. Tiedettiin molemmat, että yhteistä elämää meille ei tule ikäerosta johtuen, mutta todella kuumaa seksiä, upeita hetkiä ja syvä yhteys meillä oli. Nuori - vanha asetelma oli meistä molemmista todella kiihottava.
En ole koskaan ymmärtänyt että seksikumppani jotenkin erityisesti valitaan, siis seksikumppaniksi. Minusta on mukava viettää aikaa ja jutella ihmisten kanssa, ihan ikään, sukupuoleen ja ruumiinrakenteeseen katsomatta. Tykkään tosi erilaisista ihmisistä ja tulen juttuun melkein kaikkien kanssa kunhan yhteinen aaltopituus löytyy. Seksi on yksi sosiaalisen toiminnan muoto, ja tosi mielelläni harrastan sitä, jos päästään vähän pitemmälle. En ole ylipäätään romanttinen nainen että hakisin "vakavaa" tai yleisesti kaikkeen sopivaa kumppania. Jos alkaisin seurustella niin sitten olisi tietysti ikä ja sama elämäntilanne tärkeää, mutta en ole koskaan seurustellut tai edes etsinyt ketään siinä tarkoituksessa. Hetero kuitenkin jostakin syystä olen. Että olen monestikin harrastanut seksiä itseäni 30 vuotta vanhemman mielen kanssa.
N 26
Onko ikis tullut tännekin haukkumaan?
On siinä ilkeä ihminen. Kummallista.
ikämies on yhdyssana