Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ravintoloiden boxien hinnat

Vierailija
12.03.2021 |

Nyt ravintolat tarjoaa take away boxeja, mitkä valmistetaan/viimeistellään kotona ja hintaa on keskimäärin 100€/2 hlöä. Kuinka moni noita oikeasti hakee tuolla hinnalla? Normistikkaan ei kovin usein ravintolassa syö tuolla hinnalla, vaikka usein ravintolassa onkin tapana syödä. Mutta että itse valmistaa ja syö kotona itse katettuun pöytään ja maksaa siitä noin kovan hinnan. Ei kiitos.

Kommentit (12)

Vierailija
1/12 |
12.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mistä sinä haet boxisi??

Vierailija
2/12 |
12.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laitapa linkkiä niihin hintoihin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/12 |
12.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

50€ saan itselleni viikon ruuat, et saa olla melko kattava ruokaboxi tuolla hinnalla.

Vierailija
4/12 |
12.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

En hae, tilaan woltilla valmista ruokaa. Tai teen itse.

Vierailija
5/12 |
12.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei jatkoon, ylihintaista mautonta saissee

Vierailija
6/12 |
12.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luulisi, että möisi paljon enemmän jos maksaisi vähemmän. Jotenkin älyttömältä tuntuu maksaa tila ja tarjoilukuluja, mitkä näihin hintoihin epäilemättä kuuluu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/12 |
12.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Luulisi, että möisi paljon enemmän jos maksaisi vähemmän. Jotenkin älyttömältä tuntuu maksaa tila ja tarjoilukuluja, mitkä näihin hintoihin epäilemättä kuuluu.

Yhtään linkkiä ei ap vielä tähän mölinäänsä ole laittanut, mutta te vaan taivastelette kalliita hintoja.

Vierailija
8/12 |
12.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Normaalisti menut maksaa näissä ravintoloissa saman, kun mitä nämä boxit nyt.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/12 |
12.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Normaalisti menut maksaa näissä ravintoloissa saman, kun mitä nämä boxit nyt.

Katselin samaa parista ravintolasta. Jäi tilaamatta kun samalla hinnalla nyt valmistaa itse ruoat. Halvemmalla pääsee kun menee ostamaan raaka-aineet itse.

Vierailija
10/12 |
12.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Keitetään perunoita 1€ kilo. Jauhelihaa4€ mausteet ja leipä1€.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/12 |
12.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tässä pari esimerkkiä: Kajo (Tampere), Muru, Passio, Penelope.

Vierailija
12/12 |
12.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

^