Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tatuoinnit

Vierailija
29.12.2020 |

Mietin kun kaikilla nykyään tatuoinnissa kukkia, niitä samanlaisia. Onhan ne hienoja ja kauniita mutta onkohan muutamankymmenenvuoden päästä samanlainen juttu kun nykyään tribaalit jne.
Kaikki saa ottaa mitä haluaa eikä mua haittaa nää trendit mutta koska on tylsää niin mietin vaan.
"Laitetaan yks pirun kuva tuohon käteen ja sit kukkasia ympärille"
"Laitetaan delfiini uimassa meressä ja sit kukkia ympärille"
Tai se että jotkut halu tatuoinnin mut niillä on vahvasti se mielikuva et sillä pitää ensin olla merkitys, ja sit ne väkisin keksii "mulla on kolme kukkaa rivissä ja tarina on se et mulla oli hamsteri mut se ja sen eno ja sen enon sisko kuoli"
Tatuoinnilla ei ole pakko olla mitään merkitystä...

Ja sit se että jos toinen ottaa tatskan niin voi miettiä itsekseen, mut ääneen ei pitäs arvostella negtiivisesti miks otit tollasen, koska se on kantajan oma valinta. Mulle ystävä joka itse on täynnä muumi tatuointeja tuli arvostelemaan minun leffa aiheista tatuointia "mitä järkee ottaa tollasia, et varmaan aina tuu tykkäämän tuosta ja sit sua kaduttaa" Sit otin "poikamaisen" tauoinnin ja siitä moni sanonut että "miks sulla on tollanen" "aika jätkämäinen" "joo en kyllä ite ottas mut miten vaan, kiva maksaa laaserleikkaus kun alat katumaan"

Joo eli keskustellaan tatuoinneista...

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
29.12.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tyhmintä mitä voi sanoa: ootko miettiny miltä nuo näyttää ku oot joku 70?

Ööö ootko miettiny että sen ikäsenä ei varmaan kiinnosta eikä iho näytä muutenkaa enää parhaalta. Ja ootko miettiny että ne on muistoja kaikki. Kuka ei haluais vanhana muistella, jos elää sinne asti?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yhdeksän kahdeksan