Kokemuksia lääkkeestä voxra/bupropion
Oon syöny ny jotain viikon verran 150mg annoksella. Masennuksen siis määrätty ja en ole huomannut mitään vaikutasta vielä ei tosin haittavaikuksiakaan. Pitäis kuulemma piristää tää lääke mutta yhtä paljon väsyttää.
Kommentit (9)
Bupropioni muuten auttaa tupakoinnin lopettamisessa. Tupakoinnista ei enää saa mitään kiksejä, joten se on ihan sama, polttaa tai ei.
Mulle se aiheutti levottomuutta, epämiellyttävää energisyyttä ja lisääntynyttä ahdistusta. Masennus pysyi samana.
Paras lääke kaikista kokeilemistani, ja niitä on paljon. Eikä mitään sivuvaikutuksia. Kannattaa jatkaa, vaikutus näkyy vasta viikkojen päästä.
Voxrasta lähes psykoosiin. Piti lopettaa.
Tosi hyvä. Nosti mut suosta takas arkeen. Ei mitään ongelmia käytön kanssa.
Pari kuukautta syönyt voxraa ja on itselle ainakin sopinut. Määrättiin AD/HD tutkimusten ajaksi ja oli aikamoista ahdistusta, miksi tutkimuksiin myös pääsin. Aluksi tuntui, kuin joku olisi laittanut painon pään päälle, joka katkaisi pahimmat ajatuskelat. Yhtäkkiä tuntui, kuin keloja olisi enää yksi, mutta vahva ja selkeä. Jätin hullun poikaystävän sen sileän tien. Aluksi en saanut öisin unta, suu kuivui, eikä ruoka maistunut. Nyt sivarit tasaantuneet ja olo on ihan hyvä. Tuleehan sitä sählättyä ja välillä menee fiilikset raivon puolelle, muttei enää niin pahasti, kuin ennen voxraa. AD/HD tutkimukset on vielä kesken, mutta luulen, etten tämän lisäksi halua edes vahvempia lääkkeitä. Näin hyvä.
En usko, että olisin selvinnyt syksystä ilman voxraa. Nyt on taas elämäniloa, työmotia ja jaksan toimia. Niin joo ja enää en siis tunne, että pään päällä olisi mitään painoa. Eikä ole minkäänlaista aivosumua. Ihan normaalilta tuntuu. Itseasiassa tällä hetkellä olen ihmisten kanssa täysin omaitseni, johon ennen en ole kyennyt kuin turvallisessa ja tutussa seurassa.
Luonnon masennuslääke - https://tonzes.com/deprfi.htm Olen ollut uniongelmainen ja ajoittain masentunut jo esiteinistä asti. Ystäväni suosituksesta päätin kokeilla Restilen-valmistetta ja olen ollut todella tyytyväinen. Unenlaatu on parantunut enkä ahdistu enää yhtä herkästi. Käytän tuotetta ensisijaisesti masennuksen ennaltaehkäisyyn.
Hyvä lääke. Piristi ja ei tee zombiksi. Ensimmäisen viikon/kaksi olin väsyneempi. Ei siis heti piristänyt. Kuukauden päästä aloituksesta hermo oli kireällä ja mietin ettei tämä sovi minulle. Meni kuitenkin ohi. Positiivisena lisänä paino on tippunut kymmenen kiloa ja olen päässyt eroon ylipainosta.
Erittäin hyvä lääke itselle, en vaihtaisi pois. Olen kokeillut lähes kaikkia perinteisiä masennuslääkkeitä ennen tätä ja voxra kyllä voittaa. Siitä ei tule tasaista, tyhjää ja turtaa olotilaa. Kestää jonkun kuukauden ennenkuin alkaa huomata vaikutuksia. Ei lisää myöskään ruokahalua vaan päinvastoin vähentää minkä koen myös suurena plussana.