Joululahja ideoita 3-7 vuotiaille tytöille
Kaipaisin joululahjaideoita omille lapsille. Meillä on pari teiniä, joilta on jäänyt paljon leluja ja on tosi vaikea keksiä jotain näille nuoremmille tytöille. Kaipaan ehdotuksia leluista, erikoisimmista askartelu/taiteilu tavaroista, lasten huoneen sisustus tavaroista ja hyvistä kirjoista. Joudun keksimään ideat myös molempien puolien mummoille.
Ei kiitos harrastusideoita, lapsilla on jo 1-2 harrastusta/lapsi ja se on riittävästi. Tällä hetkellä kokemuslahjat ei myöskään oikein onnistu, koska pandemian vuoksi vältämme järjestettyjä tapahtumia.
Kommentit (7)
Eikö mummit saa itse valita lahjoja lapsenlapsilleen?
Hamahelmet näihin on sellainen "skanneri" millä voi tehdä omia kuvioita mistä tahansa kuvasta.
LOL monopoli tai muistipeli
Varo pussavaa mummoa - peli
Taiteilijansalkku frozen
Vesivärityskirja eli tähän käytetään vain pelkkää vettä, joka tuo kirjaan värit
Oppi ja ilo sarjan pelit ja kirjat
Kuulisin mielelläni lahjaideoita jotka sopivat myös pojille. Ikäryhmä sama joille lahjoja mietin.
Legot ikisuosikki
Värityskirjat/puuhakirjat
Disney+ suotatpistopalvelu
Mummoille lasten kuvista taulu, kuvakirja yms. Jouluherkku kori, villasukat, kaulaliina, lapaset (jos ei itse kudo niin tilaustyönä) ..
Eikö teineiltä jääneet lelut riitä siis vai mitä tarkoitat? Kolmevuotias ei ainakaan tarvitse mitään ihmeellistä.