Olen laihtunut n. 10 kg ja vaatteet roikkuvat päällä, mikä neuvoksi?
Täällä ei ole mitään kivoja kirppareita, yksi on, mutta siellä on vain lapsille ja joitain äitiysvaatteita myös. Eli sekään vaihtoehto ei tule kyseeseen. Painonpudotusta on jäljellä vielä 10 kg. Miten pukeutua tämä välikausi, jolloin ei ole mitään sopivaa päällepantavaa?
Kommentit (11)
Roikkuvasta ihosta pääsee eroon leikkauksella!
Älä huoli, muutama kk ja kilot on takas
Lähet ostamaan lähikaupasta suklaata.
Ostat zalandosta tai tokmannilta pari uutta toppia ja otat housujen vyötäröltä saumaa sisään. Investoit ajattomaan villatakkiin, jonka ei ole tarkoituskaan olla makkarankuori.
Näillä mennään helposti koko koronatalvi.
Osta sopivia vaatteita. Vinkki: pese ja säilö vanhat vaatteet, jos paino taas vaihtelee.
Teit tän keskustelun vaan flexatakses. Sä mitään neuvoja oikeesti kaipaa :D
Kyllä kaipaan. Tänään töissä hävetti lökäpöksyt niin hirveästi. Aamulla pesun jälkeen ne olivat jäykemmät ja vielä jollain tapaa "napakat", mutta kun pehmenivät päivän mittaan, alkoivat lököttää. Kaikissa muissakin housuissa sama. Paitapuserot telttoja jne. Ap
Vierailija kirjoitti:
Kyllä kaipaan. Tänään töissä hävetti lökäpöksyt niin hirveästi. Aamulla pesun jälkeen ne olivat jäykemmät ja vielä jollain tapaa "napakat", mutta kun pehmenivät päivän mittaan, alkoivat lököttää. Kaikissa muissakin housuissa sama. Paitapuserot telttoja jne. Ap
Neuvo: hanki sopivia vaatteita nykyisten tilalle.
Mitä väliä sillä on jos tarkoituksena on vielä pudottaa? Osta vyö. Ei se 10kg niin älyttömästi ole, etteikö ne vanhat vielä hetken toimi, ainakin näin talvella. Motivoi ehkä jatkamaan sitä painon pudottamista jos saa ostaa uusia vaatteita vasta tavoitepainossa.
Kyllä 70 kg:sta 60:een on tosi paljon! Ihminen näyttää täysin erilaiselta. En tiedä ap:n painoa, mutta vähän alhaisimmissa painoissa 10 kg on paljon.
Tori.fi?