Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä jos Trump olisi päättäväisesti koko kevään ajanut laumasuojaa ja avannut koulutkin jotta koronaepidemia etenee?

Vierailija
08.11.2020 |

Luuletko, että joku olisi sanonut jotain?

Mitä jos Trump olisi päättäväisesti koko kevään ajanut laumasuojaa ja avannut koulutkin jotta koronaepidemia etenee?

Vaihtoehdot

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
08.11.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

.

2/3 |
08.11.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä, mutta olen ollut tyytyväinen, että Trump valitsi rohkeasti katsoa kokonaiskuolleisuutta ei mennyt tärväämään taloutta tuijottelemalla vain yhden viruksen aiheuttamia kuolemia, koska ihmisiä kuolee myös taloudellisesta kurjuudesta suoraan ja välillisesti.

Alussa oli tärkeää rajoittaa ihmisten liikkumista, koska sairaalapaikkoja ja hengityskoneita oli liian vähän, mutta nyt kun kaikkea on yllin kyllin pitäisi antaa ihmisten elää, kun käsiä pestään ja typerää lähellä oloa vältetään. Kuten likijonottaminen jne. 

"In reality, they aren't after me, they are after you... I am just in the way!" - Donald J. Trump

USA:n vaalihuijaus, melkein 2h aihetodisteita videolla:
https://unshackledminds.com/epic-voter-fraud-compilation-all-election-t…
kuvaajana:
https://assets.lifesitenews.com/images/made/images/remote/https_www.lif…

Valtamedia valehtelee, on sosialistinen ja puolueellinen. Myös Fox NEWS kuuluu valtamediaan, vaikka kerääkin rahat pois konservatiiveilta pitämällä kanavallaan muutamaa mielipidetoimittajaa.

Kohtuullisia valtamedioita:
Sky News Australia
https://www.youtube.com/user/SkyNewsAustralia
New York Post
https://nypost.com/
Boston Herald
https://www.bostonherald.com/

Vaihtoehtomedioita:
NewsmaxTV
https://www.youtube.com/channel/UCx6h-dWzJ5NpAlja1YsApdg
Unschackled Minds
https://unshackledminds.com/

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
08.11.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli siis olisi toiminut vielä nykyistäkin typerämmin ja vastuuttomammin? Totta munassa aika monikin olisi sanonut ja paljon, kuten nytkin on sanonut. Miksi ihmeessä demokraatit tai kukaan järjelläkäyvä ihminen ylipäätään, olisi tuollaisessa tilanteessa ollut vain hissukseen ja antaa Trumpin tappaa kansaansa minkä ehtii? Siellähän kuolinluvut mitattaisiin todennäköisesti miljoonissa, jos pandemian kitkemiseksi ei olisi tehty yhtään mitään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi kuusi