Leipomistaitoiset apuanne tarvitaan! Minkä täytteen saan tehtyä näistä aineksista isänpäivänä kuin?
On 1 muna, purkki kermaviiliä, sokeria, leivinjauhetta,maitoa,vanilliinisokeria,kaakaojauhetta,hilloa,jauhoja ja koristeita.
Pohja on valmiina mutta ei ole kermaa ja olen huono keksimään muutakaan. Mies herää kahden tunnin päästä joten pitäisi olla siihen mennessä valmis :)
Kommentit (7)
Oisko marjoja? Kermaviili, yks kananmuna ja vaniljasokeria yhteen, marjat pohjan päälle eka, sit seos ja uuniin. Mut ei varmaan toimi kun pohja jo vpaistettu ilmeisesti?
Täytä kakkupohja hillolla ja tee vaniljakastike erikseen tarjottavaksi. Jätä kermaviili käyttämättä.
Jos on margariinia tai voita, voit tehdä voikreemiä. Unelmatortun tapaan jos se on sulle tuttu?
Miten voi olla noin auttamattomasti hukassa, ettei osaa yhtään ennakoida ja hankkia tarvittavia raaka-aineita etutkäteen.
Kakuista tulee maistuvampia jos ne täyttää edellisenä päivänä kun ne tarjotaan tai jopa pari päivää ennen voi huoletta täyttää.
Siis kakkuun.ap