Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Olin INFLUENSSAROKOTEVASTAINEN. Sitten sairastuin..... NÄIN kävi.

Mieli muuttui
03.11.2020 |

Multa löytyi helmikuussa A-virus. Yli kaksi viikkoa sellaista kuumetta, että selviäminen oli ihme. Itse asiassa olin viittä vaille lähdössä sairaalaan osastolle. En tiennyt kuinka sairaaksi ja heikoksi ihminen voikaan itsensä tuntea kuitenkaan kuolematta!

Syötyäni jälkitautiin kolmatta antibioottikuuria ja sairasloman venyessä helmikuulta huhtikuulle päätin että otan sen hemmetin rokotteen sitten, jos sillä tällainen äärimmäisen kova tauti saadaan vältettyä.

Lääkäri sanoi että tuollainen influenssa on ja syksyllä alkavat rokotukset. Varasin ajan ja kävin hakemassa rokotteen.

Siis otin siksi, että OIKEA influenssa on todella ikävä kokemus. En muuten olisi tietenkään ottanut. Aiemmin mulla on näemmä ollut vain flunssia. Nyt palautuminen kesti kesään asti.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla