En ihmettelisi, vaikka palsta olisi tehostetun hybridivaikuttamisoperaation kohteena case Vastaamoon liittyen
Nyt muistetaan tämä ja pidetään kaikki pää kylmänä.
Kommentit (4)
Olen samaa mieltä siitä, että kansakunnan sekoittaminen ja lamaannuttaminen onnistuu kyllä mainiosti julkaisemalla ihmisten terapia- ja terveystiedot. Aika näyttää toivottavasti sen kuka oli tekijätaho.
Toisaalta jonkun vihamielisen valtion vakoiluosasto on jo varmaan aikoja sitten onkinut kaikkien suomalaisten tiedot käsiinsä - ja on luultavasti tehnyt tämän kaikessa hiljaisuudessa. Kaikki osapuolet ovat hys hys vaan.
Itsellä tulee mieleen ainakin, että haluaisin kaikki terveystietoni pois netin ulottuvilta, ja jatkossa mietin hyvin tarkkaan mitä puhun asioidessa terveysviranomaisten kanssa kun se kaikki voi olla milloin tahansa potentiaalisesti yleisessä jaossa.
Vauva-palstalla operoi jo muutenkin vihamielisiä valtiollisia ja ei-valtiollisia toimijoita sekä verkkorikollisia. Nämä harjoittavat palstalla vihamielistä tiedustelua tietomurtoineen ja häirintätarkoituksessa psykologis-informaatiovaikuttamista.