Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

HITTO, KUN SÄIKÄHDETTIIN. Mies tuli Chilestä ja hänellä nousi tosi korkea kuume. Koronatesti...

Omaishoitajana
23.10.2020 |

...ssä kävi tietysti ja se on negatiivinen. Influenssatesti näytti A-virusta. Kuulemma tämän syksyn ensimmäinen löydös ja menee tartuntatautirekisteriin. Liekö sitten influenssakausi alkaa tästä?

Ei siis tule mitään virallista karanteenia eikä tarvitakaan, koska ukko on ihan kuolemansairaana sängyssä ja kuume on edelleen 40 astetta ja on omaehtoisessa karanteenissa.

Miten helposti toi tarttuu, en todellakaan halua olla noin pahasti kipeä???? Ei ole koskaan ollut meillä kukaan noin kipeä!! OIkein huolettaa minkälainen tauti toi on!!!! :(

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
23.10.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mustanaamassa on riskinsä.

Vierailija
2/2 |
23.10.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Influenssa on perseestä. Mulla on ollut se kahdesti. Molemmilla kerroilla kuumetta oli 10 päivää, noin viikon ajan nousi joka ilta sinne 40 asteeseen. Mut kotona lepäämällä meni ohi, kuumetta alentavaa lääkettä otin välillä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä neljä