Mihin sosiaali- ja terveysministeri Aino-Kaisa Pekonen on kadonnut?
Tuntuu, etten olisi nähnyt koko naista missään kuukausiin. Veljensä Aku Hirviniemi jossain vaiheessa tässä syksyllä julkaisi heistä lapsuuskuvan Instagramissa, se on ainut havaintoni.
Missä sosiaali- ja terveysministerimme luuraa?
Kommentit (22)
Oiskohan Levillä tai Rukalla nauttimassa olostaan. Iso palkka juoksee teki töitä tai sitten ei.
Euroopassa liittovaltion syyskaudenavajaisbileissä.
Piilossa, että kukaan ei tule kysymään riittääkö maskit toiseen aaltoon.
Vierailija kirjoitti:
Paksuna kuten niin moni muukin?
Ei kai se kuitenkaan työntekoa estäisi? Alan olla huolissani. Pitäisikö hänet etsintäkuuluttaa?
Varmaan niissä sote-kokouksissa jotka kestävät yötä myöten. Mutta sehän ei tietysti ole mediaseksikästä.
Samaa olen ihmetellyt. Jotenkin vois äkkiseltään kuvitella, että terveysministerilläkin olisi sanansa sanottavana kun maassa jyllää tarttuva ja tappava virustauti. Mut ehkä se ei enää kehtaa kun meni hällä vähän reisille tuo kevään uutisointi.
Vai onko ne siellä Tengelen laumasuojassa?
Tai missä on selitys sille että oletettuliikennemerkit sai miljardin ja koronakoirat jäi heitteille.
Eikö eläinten hyvinvointi kiinnosta näitäkään?
Olen missä olen. Ja maskit riittää mihin riittää.
T. Putous-hahmo Ministeri Aino Pekoni
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Paksuna kuten niin moni muukin?
Ei kai se kuitenkaan työntekoa estäisi? Alan olla huolissani. Pitäisikö hänet etsintäkuuluttaa?
Pitäisikö meidän palstamammojen koota joukot ja lähteä etsintöihin? Josko starttaisimme Porvoon satamasta? Hallituksella nyt niin paljon seliteltävää muutenkin, että ehkä eivät ole huomanneet Aino-Kaisan puuttuvan joukosta.
Hänet on siirretty hallituksen päätöksellä syrjään julkisuudesta, ettei hallituksen kannatus laskisi.
Huhuuuu Aikkuuuuu!! Tuu esiin! Täällä huutaa Suomen kansa.
Sairaslomalle kuten kansanedustajat yleensä?
Vierailija kirjoitti:
Olihan se tänäänkin uutisissa.
Kyllä, tänään näin hänet pitkästä aikaa! Ehkä voimme hetken huokaista helpotuksesta.
On hävinnyt kuin pieru Saharaan, kun pitäisi tehdä töitä. Tyypillinen vassari. Akun naama on sitten senkin edestä esillä, valitettavasti.
Eipä ole kuulunut kevään pihaustakaan Pekosesta. Näin sitä vastuuta kannetaan vasemmistolaisittain.
Jos se on kotonaan koronakaranteenissa?