Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

vinkkejä

Vierailija
25.02.2009 |

Ollaan asuttu nyt reilu puolisen vuotta yhdessä kihlattuni kanssa. Melkein puolitoista vuotta olemma toivoneet lasta mutta mittään ei ole tapahtunut. Onko jollakin antaa vähän vinkkejä miten pitäisi toimia tai tehdä? Kuulostaa tosi epätoivoselta mutta itse ihmettelen asiaa ja haluan tietää miten kauan olet itse ehkäisyn loputtua saanut positiivisen tuloksen testistä.Itse olen 27-v ja mieheni 37-v.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
25.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos kaikki on kunnossa pitäisi raskauden tärpätä n.6-12kk sisällä, teillähän se on jo yli, eli jotain on vinossa. Itelläni oli 4kk ehkäisyn lopettamisen jälkeen plussa tikussa.

Vierailija
2/3 |
25.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Asiahan voi vaikka helposti korjaantua. Esim. jos sulla on epäsäännöllinen kierto, siihen on lääkkeet.



Sitten pari asiaa. Onko seksiä tarpeeksi? Vähintäänkin vulaation aikana joka toinen päivä.

Onko sulla ylipainoa?

Stressiä, liijkaa yrittämistä?

Paras neuvo jonka kaikki aina saavat on, että pitää lakata yrittämästä niin tärppää.

Toisethan juo greippimehua ja uskoo sen voimaan.



Itse plussasin pari vuotta yrityksen alottamisesta. Kyseessä on kolmas raskaus ja kaksi ekaa alkoivat helposti. Emme menneet lääkäriin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

harrastamme kyllä seksiä mielestäni aivan tapreeksi,tosin en kalenteria katsele ja laske montako kertaa viikossa.Eikä harrasteta seksiä vain vauvan saanin vuoksi vaan miten haluttaa.Painoindeksiä katsottuna minulla on ylipainoa mutta ei sairaaloisesti (BMI 28)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan kahdeksan