Joku on kääntänyt yön aikana wc-paperirullani "väärin päin" asun yksin
En koskaan, ikinä laita ainakaan tietoisessa tilassa rullaa niin päin vaan aina niin, että se ns. häntäpää ei ole seinää vasten.
Minulla on pieni kilpikonna lemmikkinä, mutta en oikein usko että se olisi käynyt kääntämässä rullan.
En ole myöskään koskaan kävellyt unissani, edes pienenä (varmistin tiedon äidiltäni) Kummitteleeko täällä?
Kommentit (6)
Ufot, takuuvarmasti. Joku yö ne nappaa sut mukaansa.
Kävit yöllä puoliunessa vessassa pimeässä, rulla tippui ja kaavamaisesti nostit sen telineeseen ajattelematta mitään tai katsomatta siihen?
Oliko aloittamaton rulla? Ne menee joskus väärin päin, kun se nysä näyttää joskus niin kuin olisi toisin päin.
Muussa tapauksessa täytyy olla kummitus tai kotitonttu tms.
Olet aikamatkaaja tai
Matrixin temppuja
Zinc
Olet laittanut rullan eripäin tulewaisuudessa .. näin on käynyt minullekin asioissa.
Olenkin ITSE tehnyt asioita, joita en yleensä tee, vaikka joskus tulevaisuudessa juuri sillä lailla, että se on vaan tippunut johonkin ja laitanpa nyt tuohon.
Mitä en normaalisti _ikinä_ tekisi.
Kotitonttu. Häpeäisit, sinullakin on tuota useimmiten näkymätöntä orjatyövoimaa käytössäsi.... ja vielä valitat tehdystä ilmaistyöstä.