Lisätuloja hoitovapaalla ollessa?
Mistä lisätuloja tai lisätyötä (illoille ja viikonlopuille) hoitovapaalla? Kun ammatiltani olen tilitoimistossa palkanlaskijana, joten tätä työtä en oikein voi ilta- ja viikonlopputyönä tehdä ns. keikkaillen. Olen siis tradenomi, ja kokemusta melkeinpä vaan tilitoimistosta ja muista toimistotöistä...
Kommentit (9)
Enpä kyllä keksi. Voisitko lyhentää hoitovapaata ja ryhtyä tekemään lyhennettyä viikkoa jos rahat ei riitä?
Eikö puolisosi tienaa tarpeeksi vai onko tässä taas tilanne, että hoitovapaalla olevan pitää muka maksaa puolet perheen menoista?
Siivous hommia esim voi tehdä ilman koulutusta ja kokemustakin.. Myös vanhainkoteihin voi yrittää päästä tekemään jotain.. Henkilökohtainen avustajakin voisi olla vaihtoehto.
Vierailija kirjoitti:
Siivous hommia esim voi tehdä ilman koulutusta ja kokemustakin.. Myös vanhainkoteihin voi yrittää päästä tekemään jotain.. Henkilökohtainen avustajakin voisi olla vaihtoehto.
Lisään vielä tehdastyö, itse kävin iltavuoroja hoitovapaalla ollessani paikallisessa pienessä tehtaassa. Kun oli ns kiireapulaisena vain niin pystyi hyvin myös kieltäytymään jos ei jaksanut valvotun yön jälkeen tms.
Mä oon oriflamen part partneri näin hoitovapaalla ollessa
Rekisteröityä voi helposti ;
https://fi.oriflame.com/business-opportunity/become-consultant?store=suv...
Tutkia ja katsella, ja jakaa jo heti verkkokauppasi linkkiä . 19 € aloitusmaksu lisätään vasta ensimmäiseen tilaukseesi.
Mä oon sun jeesinä ja neuvojana.
Oon ollut tammikuusta asti partnerina, ihan tilaamalla itelleni mutta kavereita, työporukka jne halus kans ihan tyrkyttämättä ja on sitten vienyt ihan mukanaan ja tykkään. Saan tehdä missä ja milloin vain. Yleensä kotisohvalta teen vallan mutta myyjäisetkin /kutsujen pitokin on super mahtavia.
Vaate-edustajaksi esimerkiksi nosh, pomp delux, house of lola
Tsekkaa virtuaaliassistenttina työskentely.
Varamiespalvelu