Kerro ärsyttävimmät ja parhaimmat puolet puolisossasi
Eli nainen, kerro mikä on parhain asia puolisossasi, ja ärsyttävin asia.
Minun miehessäni parhainta on kärsivällisyys, ja kuunteleminen mutta esimerkiksi nauraminen on ärsyttävää koska hänen naurunsa on periaatteessa pelkkää hekotusta.
Kommentit (9)
Paras puoli puolisossani on nauru ja se miten hän saa minut nauramaan. Huonoin puoli on kärsimättömyys ja huono itsetunto, kun asiat eivät heti onnistu.
parhainta on että hän on kiltti ja hyväntahtoinen, ärsyttävintä ettei siivoa jälkiään eikä ole lainkaan suunnitelmallinen.
Pahinta on aina avoimet ovet (ihan kaikki!) ja parasta se, että hän ei missään nimessä halua yhteistä tiliä ja tietoa tuloistani.
Vaimo on hyvä tiskaamaan, mutta tykkää hyräillä tiskatessaan.
Minun miehessä on parasta aika monet asiat. Mitäpä minä hänen kanssa muuten. Ainakin on hiton komea minun silmään, tuikkivat siniset silmät, pitkä ja muutenkin iso. Joku muu vois tietenki kattoa, että tuommonen mahakas ja kaljuuntuva... Minusta hirveän seksikäs. Sen tekee tietenkin äly ja pöhkö huumorintaju oikeasti! Isot kädet, hellyys, tunteellisuus. Ei ole pitkävihainen vaan riidat saa sovittua yleensä pian. Diplomaattisuus. Antaisin mielellään hänen hoitaa kaikki meidän perheen suhteet ulkomaailmaan.
Ärsyttävintä on minun uskonasioiden leikillinen pilkkaaminen ja se, että joskus ilmeisesti laiskuuttaan yrittää "oikoa" joissakin asioissa, jolloin ne tuppaavat vain venymään ja mutkistumaan...
Parasta se että hän oli kaiken lisäksi parhain ystäväni, pahinta ja ärsyttävintä se että hän on kuollut, yllättäen ja äkillisesti.
Niin ja se ärsyttää kans minua, kun tahtoo vähän minusta liian avoimesti kertoa "kaikki meidän asiat" ulkopuolisille. Pelkään, että jotkut ihmiset voivat pyrkiä käyttämään tietoja meitä vastaan... En sitten niissä tilanteissa kehtaa sanoa, että "nyt jo suuta pienemmälle!" kun vaikuttaisin siltä, että on jotain salattavaa. Monesti olen tämän kanssa vaikeana... No tuo piirrehän on vain toinen puoli rehellisyydestä ja sosiaalisuudesta. Niinhän niissä on kaikissa ihmisten piirteissä plussat ja miinukset.
Laiska ja ailahteleva. Luotettava, älykäs ja ihana isä.
Sosiaalisuus on paras ja ärsyttävin on varmaan autolla ajo. Huono ajamaan siis autoa:D