Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

miten tutista eroon?

Vierailija
28.01.2009 |

Leikkasin just tutista pään pois ja neiti ei silti lopeta sen syömistä.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

osta apteekista kynsienpureskelun lopettamiseen tarkoitettua kynnel-kynsilakkaa ja laita tutteihin. ei ole myrkyllistä mutta pahanmakuista kyllä. sano että tutti alkaa maistua pahalle kun lapsi tulee tiettyyn ikään

Vierailija
2/5 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

jotkut repii tutin pois jo alle 2 v. Itselläni on 3 lasta joista kaksi jätti jostain syystä itsestään sen tutin pois 1 vuotiaana. Keskimmäinen söi sitä vielä melkein 3 v ja taisi olla pääsiäinen jolloin veimme tutit pupuille. Itse söin tuttia 3 vuotiaaksi ja olen ihan normaali aikuinen:) Hampaiden välissä oli hirveä rako mutta se meni umpeen nopeasti. tutit ei ollut siihen aikaan anatomisia. Älä ota stressiä, tiedän että ärsyttää tutin syönti kun ympäristö siitä enemmän painostaa ja naapurit kehuu kuinka heidän lapset ei syö tuttia ja oppi sitä ja tätä niin nopeasti.



Mekin muuten leikattiin keskimmäisen tutit ja laitettiin maustetta jne mutta vasta kun ne vietiin pupuille se lopetti syömisen. Oli jo niin "vanhakin" että tajusi sen kun muistutettiin missä ne on.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja selitä lapselle, miksi tutit meni roskiin.

Vierailija
4/5 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaan otin sen pois ja siinä se. Hetken tyttö protestoi mutta nopeasti unohti tutin.

Vierailija
5/5 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

0.5cm tai vielä lyhyemmäksi



-Jos lapsi on sen verran iso että ymmärtää, niin voit tuikata tutin kakkavaippaan ja sanoa että katsopas kun tutti on nyt niin likainen ja kakkainen että se täytyy heittää roskiin.



Meillä tutti jäi tai oikeastaan lensi vahingossa kaupan hyllyn alle, eikä sitä sieltä pois saatu joten sinne se sitten jäi. Eikä sitä kummemmin kitisty, muisteltiin vaan että sinne se jäi eikä sitä pois saatu vaikka yritettiin.