Muita yksinäisiä?
Saako täältä vertaistukea? Vai aletaanko haukkua :(
Kommentit (9)
Kiva. Miten olet viettänyt päiväsi? Itse kävin just ostamassa perjantaiherkkuja.
Telkkaria tulee katseltua paljon nyt työttömänä. Kirjoja luen myös. Yritän käydä ulkona, mutta yleensä en jaksa. Netissä tulee surffailtua ja ihmeteltyä maailman menoa ja kotona puuhastelen jotain pientä että aika kuluisi.
Olen tässä sisällä viettänyt koko päivän koneen äärellä herättyäni n. klo 9, koska ulkona on leijunut synkeä pilvi taivaalla.
Töitä teen arkipäivisin ja välillä viikonloppuisin. Yksin kotona työskentelen. Ohessa hoidan kotieläimiä ja vähän puuhaan puutarhassa. Harrastelen mitä jaksan, ulkona liikkumista tai jotain taiteellisempia juttuja. Netti imee turhan paljon aikaa kaikenlaiseen humpuukiin.
Minä olen kesälomalla. Työt alkaa elokuun alussa. Kilpirauhassairaus vie voimia, ei jaksa oikein mitään. Asun kissojen kans. Lapset muuttanu pois kotoa jo. aloittaja
Lomapäivät tuppaa menemään niin että oon koneella koko päivän 8-19 jonka jälkeen käyn uimassa ja sen jälkeen katson jonkun leffan.
Täällä🖐️