Haluaisin mielipiteitä nimestä Ninni, kiitos :)
Tulee mieleen sellainen pieni ja näpsäkkä neiti jolla on vahvat mielipiteet :)
Kommentit (14)
mutta kuulostaa lempinimeltä nimistä Nina tai Niina.
sinänsä ihan nätti, mutta itse en koskaan antaisi tytölle,
mutta mulla onkin vaan poikia :)
Persoonaton, tylsä, nynny. En tykkää siis yhtään.
itsekäs ja kikutteleva minä minä-tyttö.
Tunnet kai Muumien Ninnin (näkymätön lapsi)
Ei mikään vakuuttavan tutkijan tai bisnesnaisen nimi.
Päinvastoin, sanavalmiin ja tomeran tytön nimi! Vähän lempinimimäinen, muttei Kallea ja Topia pahempi. Meidän koulussa oli Ninni jo 80-luvulla, joten en osaa pitää pikkulapsimaisenakaan.
En ehkä omalle antaisi, mutta ehdottomasti enemmän hyvä kuin huono. ;)
Olisin laittanutkin sen tän uusimman tulokkaan nimeksi, mut ultrassa paljastui pojaksi=)
Siskoani sanottiin pienenä Ninniksi. Heti tuli mieleen satukirja "Ninni, surkea noita". Oli muuten hyvä kirjaki, liekö enää hengissä sekään..
Helposti voisin omalle lapselleni laittaa, rimmaisi kivasti ensimmäisenkin kanssa. :)
Miksi juuri tuo nimi? Onko lapsi jo syntynyt? Onko hän "Ninnin" näköinen? Meillä kävi niin ettänimi jota ajattelimme lapsellemme ei vaan "istunut" hänelle.
mitäänsanomaton, lempinimimäinen. Ei missään tapauksessa aikuisen naisen nimi. Kun oli se missi-Ninni, niin ihmettelin, että miten kukaan on voinut antaa lapselleen tuollaisen nimen. Mutta mielipiteitä on näköjään monia!=)
kiva. olisin omalle lapselle harkinnut tuota tosissani jos ei tulevan kummitädin lempinimi olisi ollut ninni