Vihreät Iltasanomissa: Jos hallitus ei sitoudu ilmastopolitiikkaan, paikkamme ei ole siellä.
Lentoliikenne on käytännössä loppunut, Teollisuuden pudotus 30%, autoilu ja kuluttaminen on vähentynyt.
Tämä ei sitten vihreille tähän kohtaan riitä, mutta rahaa ilmeisesti riittää veronmaksajilla?
Kommentit (48)
Loistavaa. Toivottavasti lähtevät mahdollisimman pian.
Älä nyt Marin mene pilaamaan tätä hommaa!
Vihreät raahaa lämpimistä maista massoittain väkeä tänne kylmään pohjolaan moninkertaistamaan hiilijalanjälkensä ja vinisevät vielä ilmatsosta. Hohhoi.
Mutta mitä enemmän otetaan karva-ankkureita tänne kasvattamaan hiilijalanjälkeä, sen parempi!
Tervemenoa, kukaan ei jää kaipaamaan.
Miksi Vihreät eivät ole ajaneet yhtään ilmastohanketta ollessaan hallituksessa, mutta sen sijaan ovat tuoneet Suomeen satoja terrorišteja?
Ei tämä ole ilmastopuolue, ei sitten ollenkaan!
En ole nähnyt yhtään vihreää ulostuloa ilmaston puolesta. Sen sijaan haalitaan kourallinen ”lapsia” korkean hiilijalanjäljen suomeen hinnalla jolla ylläpitäisi kokonaista leirillistä aidosti hädänalaisia. Toivottavasti näemme uudet vaalit mahdollisimman pian. Vihreät: teitä ei jää ikävä.
Vihreiden kannattaisi nyt vielä harkita. Vaikka he eivät onnistuisi tuhoamaan suomalaista teollisuutta ja elinkeinoelämää ilmastotavoitteillaan, niin hallituksesta lähteminen olisi takapakkia myös heidän toiselle tavoitteelleen eli miljoonan lukutaidottoman nuoren sotarikollisen murjaanimiehen saamiselle rajojemme sisäpuolelle.
Olihan tuo lupaus vai pettävätkö tämän(kin) lupauksen?
Mulla ei ole oikein hajuakaan mitä ne vihreiden ilmastoasiat on mitä ne muka ajaa. Puuttuisivat konkreettisiin asioihin kuten vaikkapa puistojen sotkemisen.
Suuri osa puistoissa juhlivista ja sotkevista ihan takuulla äänestää vihreitä.
se, että koko maailma Suomi mukaanlukien on ollut käytännössä pysähdyksissä puoli vuotta ei ole näkynyt ilmastonmuutosmittareissa millään lailla. Jotta tämä fakta voidaan piilottaa, pitää Vihreiden keksiä lisää ja yhä radikaalimpia ulostuloja olemassaolonsa turvaamiseksi. Me olemme yhä olemassa, kuulkaa meitä!
Heillä ei ole ilmaston kannalta mitään virkaa, mutta heillä on mahdollisuus tienata ilmastolla miljardeja.
Kerrankin samaa mieltä vihreiden kanssa !
Zinc
Heidän paikkansa ei todellakaan ole hallituksessa ..
Bensakäyttöisen auton omistavana, öljylämmitteisessä talossa asuvana toivon syvästi että vihreät häipyy hallituksesta. Ei tavallisella duunarilla ole varaa ostaa sähköautoja tai tuosta noin vaan vaihtaa lämmitysmuotoa.
Jesh, toivottavasti lähtevät nyt heti!!
Vierailija kirjoitti:
Bensakäyttöisen auton omistavana, öljylämmitteisessä talossa asuvana toivon syvästi että vihreät häipyy hallituksesta. Ei tavallisella duunarilla ole varaa ostaa sähköautoja tai tuosta noin vaan vaihtaa lämmitysmuotoa.
Öljylämmitystä hankaloitetaan mm. liittymillä tästä eteenpäin, etteivät vanhat letkut sovi ja 2030 loppuu se lämmitysmuoto.
Yrittävät vihreät lopettaa puunkin käyttöä, mutta sitä käyttäviä on miljoona suomalaista vihaamassa virheitä vastassa.
Zinc
Ei onnistu ihan heti .. se mä.ddä.tys
Jess!! Vihdoinkin jotain hyviä uutisia hallituksen riveistä :).