Siis miten jotkut ei muka tykkää kasviksista?!
Ihan parhaita! Rakastan niitä. Grillattuna, uunista, sellaisenaan tai raastettuna, soseutettuna, miten vaan!
Kommentit (15)
Minä pidän kasviksista. Mutta ymmärrän, että jos niitä on saanut vain ylikypsäksi keitettyinä suolattomina lötkömössöinä, niin ei ne silloin ole olleet hyviä.
Siis oikeesti 2k20 lol??? Et oo multivitamiinista kuullut?
Kasviksista? Aika laaja käsite. :D
Vierailija kirjoitti:
Kasviksista? Aika laaja käsite. :D
Niinpä! Silti jollekin maistuu tyyliin tomaatti, thats it. Porkkana on pahaa, kesäkurpitsasta tulee oksennus ja munakoisosta nyt ei olla edes kuultu, varmasti pahaa!
Ap on sitten hyvä ja syö niitä kasviksia.
Eivät jaksa laittaa. Maustavat raakaa salaatinlehteä ja toteavat yök.
Liian työlästä laittaa niitä sellaisiksi, että ovat hyviä.
Eivät todennäköisesti osaa kokata. Ovat syöneet vihanneksia lähinnä jonain porkkanaraasteena tai ylikeitettynä maustamattona mömmönä.
Meillä tehdään tänää bataattipestopizzaa. Eilen oli vietnamilaista Phokeittoa ja huomenna sienipinaattilasagnea.
Vierailija kirjoitti:
Siis oikeesti 2k20 lol??? Et oo multivitamiinista kuullut?
Ja sinä et ole kuullut miten tärkeää on syödä kasviksia, jotta suolisto toimii hyvin? Suoliston toiminta taas vaikuttaa todella paljon ihmisen vastustuskykyyn ja jopa aivojen toimintaan.
Minä tykkään kasviksista tosi paljon. Tykkään erityisesti tehdä muusia eli esim. porkkana-, kukkakaali ja bataattimuusia. Kesäkurpitsaa ja sieniä paistan munakkaaseen, parsakaali ja parsa ovat tosi hyviä lisukkeita. Keitetyt vihreät pavut pyöräytän voi ja valkosipuliseoksessa ennen syömistä. Ihan super herkkua.
Lisäksi tulee tehtyä paljon kasviskeittoja ja erityisesti talvella uunikasviksia. Mulla on lisukkeena aina kasviksia perunan, pastan tai riisin sijaan.
Miksei joku muka pidä anaalileikeistä? Rakastan yli kaiken!
Ooks kuullu semmosessa ku mielipide?
Vierailija kirjoitti:
Miksei joku muka pidä anaalileikeistä? Rakastan yli kaiken!
Ooks kuullu semmosessa ku mielipide?
No ei aivan mielipidekysymys tämä nyt kumminkaan. Kasvisten tulisi toimia ruokavalion pohjana, siis sen jonka päälle voi sitten rakentaa jotain. Lisätä vähän lihaa tai viljatuotteita.
Anaalileikit taas ovat varattu vain sairaille homoille.
No ei ole hyviä. En söisi elleivät olisi terveellisiä.