Mistäköhän syystä suomalaismiehet ei pidä ulkonäöstäni?
Olen elämäni aikana huomannut, että sukseeni suomalaismiesten suhteen on ihan olematon. Tinderissäkin matchini ovat 2000-7000 km päässä olevat komeat Italialais-, ranskalais- ja Jenkkimiehet. Kun mätsi syntyy, he jopa ottavat kontaktia ja kirjoittelevat ihan eri intensiteetillä kuin suomalaiset. Ei siinä mitään, voin mä pariutua jonkun nappisilmänkin kanssa, mutta kauniina naisena ihmettelen miksi naama ei kelpaa oman maan miehille.
Kommentit (4)
Itselläni sama. Ulkomailla heti tulee treffipyyntöjä, miehet tulevat kadulla juttelemaan. Suomessa ei mitään.
Tähän en edes usko, sillä olen mielestäni nähnyt suomessa minua paljonkin kauniimpia naisia. Sellasia klassisia kansainväliset vertailut kestäviä kaunottaria. Toisaalta mikäpä mä olen arvioimaan miesten mittareita.
Ihmettelen vaan. Edes baareissa tosielämässä kukaan muu kuin ulkkikset ei koskaan tullut juttelemaan. Tässä joku aika sitten sattui eräässä yökerhossa yllättäen olemaan kansainvälistä porukkaa ja illan saldo oli 1 venäläinen, 1 italialainen, 1 saksalainen, 2 afrikkalaista ja 1 arabi. Tulivat siis juttelemaan. Yksikään suomimies ei lähestynyt. Baareissa tosiaan on sitten tullut rupateltua brittien, irkkujen ja jenkkien kanssa. Pistää silmään tuo touhu että suom. miehen mielestä en ilmeisesti sovi hänen kainaloonsa. Superkaunis ystäväni toki on saanut lähestymisiä suomalaiseltakin.
Koska ulkomaalaiset ylipäänsä lähestyy naisia helpommin.
Olet varmaan tätä liian kaunis -osastoa.