Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten nopeasti tapailu edennyt parisuhteeksi?

Vierailija
01.07.2020 |

Miten nopeasti treffailu/tapailu on teillä edennyt parisuhteeksi? Vakavoituiko luonnostaan vai kävittekö keskusteluja asiasta? Mistä merkeistä asian huomasi?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siinä meni aika lailla 2kk. Aika nopeesti siis? Tai en tiedä. Ei käyty keskusteluja, luonnostaan siinä niin kävi ja en nyt tiedä merkeistä, mutta kyllä sen sit tiesi alitajuisesti. Kuudes vuosi menossa, perhe perustettu ja se kliseinen setti löytyy :D

Vierailija
2/3 |
01.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luonnostaan eteni, ei koskaan sovittu seurustelun aloituksesta. Ei vaan enää halunnut olla erossa toisesta. 5 yhteistä vuotta takana :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

6-7kk, nähtiin lähes päivittäin (työkavereita ja usein päivällinen päälle) ja viimeinen kuukausi tai kaksi käytännössä asuttiin yhdessä, siinä vaiheessa oli pakko todeta, että kai tämä on seurusteluksi jo muuttunut. Ihan omalla painollaan siis eteni, ilman mitään "joko aletaan seurustelemaan" -keskusteluja.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme kuusi