Vettä tulee kaatamalla. Kehtaako kaupungille lähteä keltaisissa Hai-kumppareissa?
Mitään siistimpiä ja sirompia vedenkestäviä kenkiä multa ei löydy, joten ilkeääkö keltaisilla kumisaappailla lähteä Helsingin keskustaan?
Kommentit (15)
Toisten mielipiteillä ei tosiaan kannata päätään vaivata, mutta naurettavinta on pukeutua täysin säänvastaisesti, Reilusti vaan sadevaatteet tai talvivaatteet, kun niitä tarvitsee.
Öh, eikö keltaiset Hait ole aika lailla katu-uskottavat Helsingissäkin? Siihen vielä keltainen sadetakki, niin vain paranee.
Ja oikeesti, jos vettä tulee ihan kaatamalla, eikö se ole ihan sama miltä sitä näyttää? Vai oletko mieluummin märkä ja tyylikäs?
Pelkästään järkevää pukeutua sään mukaan. Minulla oli nuorena keltaiset hai-saappaat.Oli pirteät synkenpään säähänkin.
Tottakai.
Olisipa minullakin keltaiset hait!!!
Ne olisi ihanat.
Nim. Siniset miesten halpissasppaat 9,90 egee, helsinkiläinen kadun tallaaja
Jossain pikkukaupungissa katsottaisiin kieroon, mutta Stadissa saa kulkea ihan millaisissa kledjuissa tahansa!
Kyllä kehtaa. Itsellä on tollaset kukalliset korkokumpparit.
Mä olen täällä kaupungilla sateessa mikroshorteissa, ei paljoo haittaa.
m40
Jos ne kuuluu sun tyyliin, niin tottakai.
Singing in the rain!
Totta kai kehtaa! Keltaiset Hait ovat hienot!
Hassu kysymys. Olen syntyperäinen stadilainen enkä ole koskaan hetkeäkään miettinyt millä kamppailla liikun ulkona, kunhan ovat ns. normaalit. Ja mikä olisi normaalimpaa kuin kumisaappaat sateella? Ja Hai- saappaat ovat vielä katu-uskottavatkin täällä stadissa, jos nyt sellainen on tärkeää.
Ei missään nimessä, jos et halua vaikuttaa täydelliseltä juntilta. Keltaisia Hai-saappaita saa käyttää vain silloin, kun ei ole sateesta tietoakaan.
Outo kysymys. Tietenkin kehtaa. Ja Hai-saappaat ovat viedä designklassikko ja muutenkin ikoninen tuote. Eikä tarvitse edes miettiä saataako, niitä voi käyttää muutenkin. Hait on ihan huippuhyvät suomen loskaisessa talvessakin. Paremmat kuin monet talvikengät. Itse oon kulkenut nytkin melkein koko talven noissa. Ja jos jotain palautetta on tullut, niin on kyllä ollut vain ja ainoastaan positiivista.
Totta kai.
Ensiksikin viis muiden mielipiteistä ja toiseksi, kumpparit ovat nykyään salonkikelpoinen jalkinevalinta, vaikkei sillä olekaan merkitystä.
:)