Niin, tosiaan, joskus on suorastaan kirous näyttää tältä
En ikinä saa sitä, jonka haluan, koska miekkoset ovat niin hemmetin epävarmoja. Tai esittävät unelmaa ja mielistelevät, jotta saavat minut. Myöhemmin selviää aito luonne. Voi kuinka hiton monta kertaa sekin on tapahtunut 😑
Olen niin hemmetin katkera kuuromiekkoselle. Tuossa juuri selailin keskusteluamme ihan sillä aatoksella, että katsoisin milloin luonne muuttui. Ja ihan kuten kerroin, sen somenikki-viestin jälkeen. Eli silloin miekkonen näki minunkin tilini.
Heti sen jälkeen viestittely muuttui yksipuoliseksi. Luulen, että laitan miekkoselle pienten breikkien jälkeen viestiä, vaikka tiedän ettei hän vastaa. Ehkä hän tajuaa jossain vaiheessa, että pidin hänestä oikeasti. En minä tiedä voisinko enää antaa mahista, ehkä kunnollisen anteeksipyynnön ja keskustelun jälkeen.
Mutta tosiaan minua suututtaa se fakta, että MINÄ jään aina ilman kaikkea, vain siksi että miekkoset ovat niin epävarmoja!! En voi naamalleni mitään, eli mikään ei tule ikinä muuttumaan!!
Kommentit (7)
Niin tarkoitin, että pitäisin vähän taukoa, laittaisin viestiä, pitäisin taas taukoa ja sitten viestiä. Jatkaisin sitä jonkin aikaa. Ehkäpä miekkonen tajuaa, että joitain jopa kiinnostaa.
Minusta on myös surullinen ajatus, jos hänellä on niin heikko itsetunto kuurouden takia. Ei sellaisen takia pitäisi olla heikko itsetunto! Haluaisin että hän ymmärtäisi olevansa hot.
Tuliko tänne vahingossa jonkun päiväkirjamerkinnät tai joku whatsapp viestittely kaverin kans?
Täysin toivotonta, kun miekkoset eivät osaa unohtaa naamaani ja keskittyä sisimpään!!!
Vierailija kirjoitti:
Täysin toivotonta, kun miekkoset eivät osaa unohtaa naamaani ja keskittyä sisimpään!!!
Miksi ei voisi ihailla naamaa samalla kun keskittyy sisimpään?
Jaxulit <3