Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Pyykinpesutabletit

Vierailija
07.06.2020 |

Ovatko hyviä? Mitä etua tällaisista on normaaliin nesteeseen/pulveriin verrattuna? Onko näissä huuhteluaine mukana kuten esim. konetiskitabuissa on huuhtelukirkaste samassa?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
07.06.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käytän ainoastaan valkopyykkiin, eli lakanoihin ja vastaaviin tuollaisia tableteita. Luullakseni melko kallis pesu/kappalemäärältään jos vertaa nestemäiseen, mutta koska vaatteeni ovat pääsäätöisesti värillisiä tai tummia, niin en saisi valkoiselle pyykille tarkoitettua ainetta kulumaan pois sitten millään.

Tabletti on helppo säännöstellä kerran kuukaudessa tapahtuvaan petivaatteiden pesuun, laiskuudesta riippuen.

Vierailija
2/2 |
07.06.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sellainen lisähuomio vielä, että 40 astetta on ehdoton minimi pesulle, muutoin ei liukene ja löydät jonkun kortsunkääreen lakanoistasi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla