Näin naisen, jolla oli leopardikuvioinen tunika ja sinivalkokuviolliset housut. Eikö joillain vain ole tyylitajua vai mistä kiikastaa?
Kommentit (37)
Joillain ei oikeasti ole tyylitajua tai värisilmää.
Hän tykkää kuoseista. Ei ole olemassa absoluuttista totuutta siitä mikä on hyvä tai huono tyyli.
Vauvan ja taaperon äitinä, yliväsyneenä kaupassa pakollisia juttuja hankkimassa. Olisit kiitollinen että minulla oli edes se tunika eikä pelkät tissiliivit.
Vierailija kirjoitti:
Vauvan ja taaperon äitinä, yliväsyneenä kaupassa pakollisia juttuja hankkimassa. Olisit kiitollinen että minulla oli edes se tunika eikä pelkät tissiliivit.
Minäkin olen ollut tsombina kaupassa vauvan kanssa, enkä koskaan päänsärkykirjavana.
Jos sillä on omannäköinen elämä joka ei kuulu muille yhtään.
Osa kummallisista väriyhdistelmistä johtuu värisokeudesta. Osa värisokeista ei edes tiedä näkevänsä värit eri tavalla kuin muut.
Olkaa iloisia, että ei ole enää sellaisia pukeutumiskoodeja kuin vielä 1900-luvulla oli: Naiset ei saaneet pitää housuja, naimisissa olevalla naisella piti olla huivi päässä jne. Tästä ketjusta saa vaikuetlman, että moralismi ja ahdaskatseisuus ei ole hävinnyt minnekään - ne on vaan vaihtaneet kohdetta.
Miten voi olla epäkohteliasta tietynlainen ulkonäkö arkipäivänä? Epäkohteliasta on toisten ulkonäön arvostelu.
Normaali, häiritsemätön pukeutuminen kuuluu normaaleihin käytöstapoihin.
Oliko Crocsit kruunaamassa asukokonaisuuden?
Entä jos hän katsoi sinua että olet tylsä massapukeutuja etkä uskalla pukeutua yhteenkään kuviokuosiin?
Vierailija kirjoitti:
Normaali, häiritsemätön pukeutuminen kuuluu normaaleihin käytöstapoihin.
Mua häiritsee kaikki muut paitsi mustat vaatteet. Miksi te värikkäisiin vaatteisiin pukeutujat ette osaa normaaleja käytöstapoja? Tulee päänsärky väreistä.
Minä kerron mistä johtuu, että se ihminen oli pistänyt tuollaiset vaatteet ylleen. Älä nyt ap. säikähdä---mutta: Hän halusi pukeutua niin! Ajatella.
Ja jotta järkyttäisin maailmaasi lisää, kerron, että hänen pukeutumisensa ei kuulu sinulle yhtikäs mitään! Ehkä se näkyi, tiedän, mutta sinun on se vain hyväksyttävä, eikös niin? Sinä voit kyllä salaa kirskutella hampaitasi mutta se leoparditunikaan ja sinikirjaviin housuihin pukeutunut ihminen kulkee hyräillen huoletonna vaan ja. sinä. alä. puutu. siihen.
Got it?
Ei edelleenkään kuulu p*skan vertaa sulle miten muut pukeutuu. Ehkä hän halusi provosoida juuri tuommosia muiden kyttääjiä kun sinä ja nauttii siitä, kun teidän silmät melkein tippuu päästä kun kävelette ohi.
Ja ulkomailla eri kuoseihin ja väreihin pukeutuva nainen pääsee suoraan eri Street Fashionsivustoille joihin otetaan vain edelläkävijät, rohkeat ja muodikkaat pukeutujat eikä mitään värittömiä, persoonattomia massamuotibloggaajia! :))
https://cdn.cliqueinc.com/posts/252036/how-to-mix-prints-252036-1520896…
https://hips.hearstapps.com/mac.h-cdn.co/assets/16/42/spl1374201_002.jp…:*
Takametsäisessä Suomessa haukutaan vaan.
Jokainen pukeutuu niin kuin haluaa eikä se kuulu kenellekään muulle mitåän. Kunhan on vaatteet päällä.
Näin ihmisen, jolla oli ilkeä ajattelutapa ja luulo siitä, että hän on jotenkin parempi ihminen kuin muut.
Eikö ihmisillä ole omatuntoa vai mistä kiikastaa?
Meidän koira sai kohtauksen kun naapuri (leopardiasussa) tuli vastaan. Meinas pokka pettää itselläkin.
On epäkohteliasta muita kohtaan pukeutua niin.