Miksi tää mies ei halua seksiä?
Olen ollut jo 8 vuotta miehen kanssa joka ei ilmeisesti halua seksiä... emme asu yhdessä, mutta olemme paljon silti tekemisissä. Aikaisemmin minulla on ollut miehiä joille seksi on ollut lähes joka päiväistä. Nautin itsekin seksistä, siitä tunteesta että saa tuottaa nautintoa toiselle ja vaikkei itse aina saisikaan, ei haittaa.
Tämä mies ei kuitenkaan tee itse aloitetta eikä osaa kiihottaa ja hyväillä oikein. Olen yrittänyt neuvoa, mutta hän loukkaantuu ja käskee olla hiljaa.
Jos hyväilen häntä, ei se juurikaan auta. Pili ei nouse, hädintuskin reagoi mitenkään. Erektiolääkkeitä käyttää... kun sitten saan hänet suostuteltua seksiin, on se ohi nopeasti, koska hän väsyy siihen ja kysyy joko riittää. Ei laukea hän enkä minäkään. Itsekkin kyllästyn tässä vaiheessa tähän syyllistämiseen että minulle ei mikään riitä.
Kun sitten sanon että antaa olla, niin sitten vannoo että ens kerralla paremmin ja ettei voi mitään. Minulle riittäisi edes kerran viikossa kunnon pano...
Meillä on ollut seksiä viimeisen vuoden aikana ehkä 6 kertaa?! Joka kerran tunnen itseni tavallaan torjutuksi. Edes laihduttaminen ei ole auttanut. Ei hän itsekään kovin mallivartaloinen ole. Olemme jo päälle nelikymppisiä. Hän on muutenkin aika estoinen. Häntä inhottaa esim. Sperma, jos sitä valuu joka puolelle, silloin harvoin kun hän saa lauettua itse kädellä. Suihinottokaan ei onnistu, ei kauaa jaksa sitä ja minäkään en voi ottaa, koska hänen vehkeeseensä alkaa koskea.
En tiedä mitä tehdä koska kaipaan niin paljon tuota täyttymystä, sen tunnetta. Olen alkanut vain tyydyttää itseni ja jätän hänet rauhaan. Hän kuitenkin sanoo rakastavansa. Katsoo kyllä pornoa ja joskus itsekin vetää käteen, mutta naisen kanssa ei ole mielenkiintoa opetella. Luulenkin ettei hänellä ole paljoa kokemusta ennen minua. Minulla taas on ja nyt pelkään etten saa enää ikinä kunnon seksiä... en halua enää edes yrittää hänen kanssaan koska siitä tulee niin huono fiilis... Eihän tällänen voi olla normaalia? Vai voiko? Olenko itse liian vaativa, mitä pitäisi tehdä. Suhteemme on muuttunut vähän kuin kaverisuhteeksi jossa joskus pussataan ja halataan.....
Kommentit (9)
Suihinotto koskee vehkeeseen——kuulostaapi aika epätoivoiselta tilanteesta juu
Teidän ikänne ei käynyt ilmi. Oletko 25? Ja tapasitte kun olit 17? Vai oletko 80 ja tapasitte, kun olit 72? Mitä tässä voi 40-vuotias neuvoa? Kerrot lähtötilanteen liian vajaasti.
ettei olisi liikaa painoa emännällä päällä ettei ole haluja kaverilla
Ensimmäisenä tuli mieleen et onkohan hänellä jotain traumoja liittyen seksuaalisuuteen.
Jotkut harvat jätkät ei vain ole niin kiinostuneita seksistä. Yksi mun kaveri on sellainen. Nuorena eräs hänen tyttis alkoi silleen vihjata. Lopulta mentiin sänkyyn ja hinkattiin nopeasti useita kertoja. Se oli jotain muutama viikko ja loppui sitten.
Sanoi kyllä niin hyvin että kuka tahansa mies olisi onnessaan. Sun kanssa tulee ja tulee ihan hetkessä. Ei vaan muuten natsaa. En ole muilla naisilla nähnyt niin nopeaa. Aivan sama kumpi oli päällä niin jopa minuutissa neiti otti puristuksia.
Vaikka tosi lyhyt juttu niin kyllä se halukkuus hiveli miestä. Sitä uskoi että pystyy tyydyttämään.
Vierailija kirjoitti:
Jotkut harvat jätkät ei vain ole niin kiinostuneita seksistä. Yksi mun kaveri on sellainen. Nuorena eräs hänen tyttis alkoi silleen vihjata. Lopulta mentiin sänkyyn ja hinkattiin nopeasti useita kertoja. Se oli jotain muutama viikko ja loppui sitten.
Sanoi kyllä niin hyvin että kuka tahansa mies olisi onnessaan. Sun kanssa tulee ja tulee ihan hetkessä. Ei vaan muuten natsaa. En ole muilla naisilla nähnyt niin nopeaa. Aivan sama kumpi oli päällä niin jopa minuutissa neiti otti puristuksia.
Vaikka tosi lyhyt juttu niin kyllä se halukkuus hiveli miestä. Sitä uskoi että pystyy tyydyttämään.
En tajua tätä tekstiä. Kuka on mies ja kuka nainen, kuka hinkkas ketä ja oliko joku eri tyyppi tää tyttis/tyttöystävä... mut joo, kiva että joku laukes.
Kuulostaa oudolle ja kamalalle, alkoi vähän ahdistaa sun puolesta.
Ikävästi vaikuttaa siltä, että joudut joko tottumaan tuohon ja elämään ilman seksiä tai sitten vaihdat miestä. Tuskinpa tilanne tuosta tulee muuttumaan kun se jatkunut tuollaisena jo noin kauan. Olisko sun mahdollista alkaa tapailla muita seksin merkeissä?
jaaaa olette yhdessä miksi? Luultavasti runkkaa liikaa, jonka takia ei vain seiso ja porno on ainoa asia mikä häntä oikeasti kiihottaa.. Joten, ehkä vaihtoon jos tuollaiseen ei ole mitään muuta ratkaisua
Jos tilanne ei ole kahdeksaan vuoteen muuttunut, tuskin muuttuu tulevaisuudessakaan. Sinuna laittaisin tuon kaverivyöhykkeelle ja etsisin jonkun toisen.