Fletcher on tulossa uskoon!
Katsokaa vaikka itse http://www.vauva.fi/keskustelut?p_p_id=forum_WAR_perhe&p_p_action=1&p_p…
Kohta se varmaan saarnaa täällä kuinka avioliitonulkopuolinen seksi on syntiä ja siitä joutuu helvettiin
Kommentit (16)
virsivalinnat viittaavat, harvemmin todistelevat turuilla ja toreilla Jeesuksen uutta tulemista tai yksilöivät muiden syntejä ja tuomitsevat näitä helvettiin.
avoin parisuhde voi ärsyttää muita näin paljon.
Kaipa se sitten lopettaa sen muitten miesten nussimisenkin.......
muu, mitä F kirjoittaa.Kun edes vain kirjottaisi siitä vapaasta suhteestaan, mutta aina on besserwisseröimässä joka asiaan.Ja nyt vielä veisaa jo virsiäkin...huoh.
muu, mitä F kirjoittaa.Kun edes vain kirjottaisi siitä vapaasta suhteestaan, mutta aina on besserwisseröimässä joka asiaan.Ja nyt vielä veisaa jo virsiäkin...huoh.
Joillakin ihmisillä on taipumus juuttua jeesustelemaan tiettyjä asioita tai ihmisiä. Ihan sama mitä ne tekee, niin se on pahapaha. Ja jos muuttuvat erilaisiksi, niin sekin on paha, kun teeskentelevät tai esittävät...
Ja mistä te ootte jostain avoimesta suhteesta lukeneet? Ihan ok tyyppihän se on.
Ja joo, mä en ole ko hlö vaikka häntä puolustankin.
av-mammaa paljon fiksumpi, tietää monista asioista paljon muutakin kuin nippelitietoa ja vielä kaiken kukkuraksi kirjoittaa siistiä kieltä.
Että siinä homman ydin. Ei se avoin suhde ole tässä ollenkaan pääasia, vaan puhdas kateus.
Ja ennen aletaan hirnumaan että F se itseään siinä kehuu, niin enpä ole!
juuri Fletcher ja Siiiveton jotka tietävät paljon asioista ja ovat selkeästi muuta porukkaa älykkäämpia, ärsyttävät. Enkä sitten muuten ole kumpikaan edellämaintuista.
jos hän tulisi uskoon? Tai tuon linkin mukaan ei kiellä Jumalan olemassaolon mahdollisuutta.
syntinen voidakseen tulla uskoon/toivoakseen, että Jumala olisi olemassa.
jos hän tulisi uskoon? Tai tuon linkin mukaan ei kiellä Jumalan olemassaolon mahdollisuutta.
Välillä taisi käydä harvoin, mutta pari vuotta on taas ollut aktiivisempi ja on ollut palstalla ainakin 2000-luvun alusta. Ennen nimimerkillä Fletch nykyisin Fletcher, kun palstauudistus ilmeisesti hävitti hänen nimimerkkinsä. "Tunnettu" on kai juuri siksi, että on ollut täällä pitkään ja käyttää nimimerkkiä. Ei hän mitään todella repäisevää täällä ole ikinä tehnyt, mutta joistain asioista on eri mieltä kuin suuri enemmistö.
ja miksi hän on niin "tunnettu"?
Eikö se aborttiblogi vastusta aborttia? Fletcher on ainakin siivettoman kanssa väitellessään puolustanut aborttioikeutta ja ollut vahvasti sitä mieltä, että alkio tai sikiö ei ole ihminen, vaan elämä alkaa vasta syntymästä ja vasta kun sikiö on riittävän iso selvitäkseen elämästä irrallaan äidin kehosta.
ja mtä väliä mitä joku nimimerkki tekee tai jättää tekemättä omassa elämässään,
vai onko kaikki muut täällä niin ylempiarvoisia että on varaa tomia muiden moraalinvartijoina?
vi**u että täällä kokoontuu pikkusieluista ja typerää porukkaa...
itse en ihan syystä viitsi kirjoitella tänne nimimerkillä,
koska useimmiten mielipiteeni ovat varsin kärkkäitä ja herätän toisinaan närkästystä uimalla vastavirtaan suhteessa valtaväestöön.
menisi vaan turhaa aikaa vastaillessa kun jotkut omaa elämää vailla olevat mammat alkaisivat takertua nimimerkkiin ja koota listaa faktoista joiden perusteella olisivat valmita minut tuomitsemaan ihmisenä....
nej tack!
juuri Fletcher ja Siiiveton jotka tietävät paljon asioista ja ovat selkeästi muuta porukkaa älykkäämpia, ärsyttävät. Enkä sitten muuten ole kumpikaan edellämaintuista.
palstailijoitahan täällä ovat Fletcher ja Xandris. Ei suinkaan Siiveton, joka osoittaa suorastaan yksinkertaisuuttaan joillakin kommenteillaan. Enkä ole muuten minäkään kukaan näistä.
juuri Fletcher ja Siiiveton jotka tietävät paljon asioista ja ovat selkeästi muuta porukkaa älykkäämpia, ärsyttävät. Enkä sitten muuten ole kumpikaan edellämaintuista.
Siis ajatella, että joku on liian syntinen tullakseen uskoon? Ja kun kyse ei nyt taida edes olla mistään sarjamurhaajapedofiilista.