Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä palstatapausta haluaisit Hannu Karpon tutkivan? Kuka söi vanukkaatko?

Vierailija
02.05.2020 |

Ikävä Hannu Karpoa...

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
02.05.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Haastattelisi Äitihullua ja sen perään sitä äitiä.

Vierailija
2/5 |
02.05.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Munsalan kansallispuvun arvoitus...

Saiko kysyjä sen lopulta teetettyä, kuka teki ja mitä maksoi?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
02.05.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Karpo ei varmaan ole kiinnostunutkaan mistään anonyymien someprovoilijoiden höpöhöpö-palstasta.

Hänet saivat liikkeelle paikan päälle ihmiset ,jotka tulivat ruudussa esille koko Suomen eteen ihan omilla kasvoillaan ja nimillään ja heillä oli joku omakohtaisesti koettu .konkreettnen ,todistettu, TODELLINEN asia (yleensä siis epäkohta) jonka Karpo toi näin  julkisuuteen ja nden ahdistelevien viranomaisten ja päättäjien tietoisuuteenkin.

Ohjelmaa ei varsinaisesti oltu tarkoitettukaan  viihteeksi, vaan sosiaalisten ja taloudellisten epäkohtien esiin tuomiseksi julkisuudessa .

Karpo oli tässä toimittajana ns. tutkivan journalismin linjoilla.

Sellaista ohjelmaa tarvittaisiin nykyisinkin, mutta harmi vain ettei kukaan ole vielä astunut esiin jatkamaan Karpon kunnioitettavaa työtä.

Hän oli siis kyllä melko ainutlaatunen mies siinä paikallaan , mutta on toki nyt jo eläkkeensä ja vapautensa työstään ansainnut ja se hänelle myös suotakoon.  

Vierailija
4/5 |
02.05.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se oli sosiaalipornoa. Lisäksi siinä oli tapauksia, joissa "viranomaiset vetoavat vaitiolovelvollisuuteen". No heillähän oli ja on vaitiolovelvollisuus ja siksi tapausten käsittely jäi monessakin tapauksessa yksipuoliseksi. Kirjoitin toiseenkin ketjuun eräästä tapauksesta kotikunnassani, se oli siis missä asuin lapsuuteni. Paras ystäväni tunsi erittäin hyvin sen väärinkohdellun tapauksen ja kyllähän Karpoa siinä vedätettiin ja pahasti.

Vierailija
5/5 |
02.05.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mihinkäs sen poika Sampo hävisi? Hänhän teki myös samanlaisia juttuja aikoinaan. Ei varmaan ohjelmaformaatti vaan sovi Bonnierin brändiin enää.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän kaksi