Lue keskustelun säännöt.
Paras reppu toimistotyöläiselle
30.04.2020 |
Sain työn, johon toivottavasti pääsen joskus kulkemaan toimistolle enkä tee vain etätöitä. Haluaisin repun, joka olisi hyvä kantaa selässä ja sopisi yhteen smart casual tyylisten vaatteiden kanssa.
Katselin Sanqvistin Bernt reppua. Se miellyttäisi omaa silmääni, mutta on aika hintava. Kriteereinä repulle on siisti ei sporttinen ulkonäkö, ulkoiset taskut vesipullolle ja aamukahvitermarille, hyvä läppäritasku ja mielellään myös muunneltava koko. Tuota bernt-reppua saa laajennettua ja pienennettyä ilman, että se näyttää tyhmältä ja se miellyttää minua.
Millaisia reppuja te muut toimistotyöläiset käytätte?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Suosittelen Fjällräveniltä jotain muuta kuin Kånkenia. Myös Ospreylla on hyviä reppuja, joista moni on ulkonäöltään melko minimalistinen eikä liian sporttisen näköinen. Katso esim. Partioaitan valikoimaa, onko siellä omaa silmää miellyttävää.