Hyväksyisitkö puolison tekstailun
Missä menee raja mitä voi viestitellä
eri sukupuolta olevan työkaverin kanssa.?
Pelkkiä työasioita? Lomatoivotuksia jne.
En halua moraalisaarnaa siitä että
toisen puhelinta ei saa tutkia..tein sen syystä joka järkytyksekseni olikin aiheellinen.
Mieheni joka on aiemmin työskennellyt samassa yksikössä tämän naisen kanssa useita vuosia,on laitellut vähintäänkin kyseenalaisia viestejä hänen kanssaan.
Ovat olleet nyt eri toimipisteissä melkein vuoden. Mietin että miksi hemmetissä pitää tavata kun eivät muutenkaan ole työssä tekemisissä toistensa kanssa.
Kommentit (7)
Viestien sisältö kertoo kaiken. Miehillä ja naisilla voi olla hyviä ystäviä työn kautta myös vastakkaisesta sukupuolesta. Minulla on ainakin. Miten muuten saa perspektiiviä oman kumppaninsa tekemisiin jos ei voi kysyä sitä työkaverilta.
Jos ihminen on niin tyhmä ettei osaa laittaa salasanaa laitteisiinsa niin ihan vapaasti saa tutkia kaiken.
Yksi asia on aivan varmaa: kettu on käynyt kolossa.
No työkaverin kanssa saa viestitellä muustakin kuin työstä. Sellaisia kaverillisia juttuja ja tunteistakin saa puhua, mutta flirttiä tms. kaverillisuuden ylittävää en hyväksy.
Ap on tänään tosi reipas näissä aloituksissaan. Monesko samasta aiheesta?
En muuta kuin työasioissa työajalla. Muuten ero.